Moby ogłosił pierwszą trasę po Europie po ponad 10 latach przerwy

i

Autor: AKPA

Wiadomości

Moby ogłosił pierwszą trasę po Europie po ponad 10 latach przerwy. Artysta będzie świętował 25-lecie swojego słynnego albumu

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów Moby'ego. Artysta, po długiej przerwie, powraca z koncertami na Stary Kontynent. Okazja jest bardzo konkretna: 25-lecie wydania albumu "Play".

Moby będzie świętował 25-lecie albumu "Play'

Moby, amerykański muzyk, DJ czy producent, ogłosił pierwsze koncerty w Europie po ponad 10-letniej przerwie. Artysta, zajmujący się szeroko rozumianą muzyką elektroniczną, będzie w trakcie nadchodzących występów świętował 25-lecie wydanie swojego najsłynniejszego albumu "Play", na którym znalazły się takie utwory, jak m.in. "Why Does My Heart Feel So Bad?", "Porcelain" czy "Honey". 

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Na razie Moby potwierdził daty pięciu koncertów, które zaplanowano we wrześniu tego roku. Artysta odwiedzi Londyn, Antwerpię, Berlin, Düsseldorf oraz Paryż. – To tylko kilka dat, ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, może w przyszłości dodam ich więcej. Do zobaczenia wkrótce. Dajcie też znać, jakie piosenki chcielibyście usłyszeć – napisał Moby w mediach społecznościowych. 

Co ciekawe, cały dochód z trasy artysta przekaże organizacjom zajmującym się prawami zwierząt. Przypomnijmy, że Moby jest weganinem i działa na rzecz praw zwierząt. 

Album "Play", który pojawił się na rynku w czerwcu 1999 roku, okazał się sporym sukcesem komercyjnym. Sprzedał się w ponad 12 milionach egzemplarzach na całym świecie. Dzięki temu, stał się najpopularniejszym elektronicznym albumem wszech czasów. 

Nowy album Moby'ego

To nie koniec dobrych wieści dla fanów Moby'ego. 14 czerwca 2024 roku ukaże się bowiem nowy album artysty zatytułowany "Always Centred At Night". Jak czytamy w zapowiedziach, będzie to album kolaboracyjny. Moby zaprosił do współpracy 13 różnych artystów. W sieci jest już dostępna piosenka "Dark Days" z gościnnym udziałem Lady Blackbird. 

Najciekawsze premiery płytowe: kwiecień 2024: