MOBY nakręcił film z udziałem gwiazd rocka i metalu! Promuje weganizm

i

Autor: YouTube

MOBY nakręcił film z udziałem gwiazd rocka i metalu! Promuje weganizm

2023-02-13 10:22

Znacie go z takich przebojów jak „Lift me up”, „In this world” czy „Why Does My Heart Feel So Bad?”, ale czy wiecie, że od lat jest zaangażowany w walkę o prawa zwierząt? To właśnie dlatego wcielił się w rolę reżysera i stworzył pełnometrażowy film dokumentalny. Zaprosił do niego muzyków z całego świata.

Jego gwiazda lśniła najjaśniej na przełomie tysiącleci. Kawałki Moby'ego leciały w reklamach, kochały je stacje radiowe, a teledyski (naprawdę dobre) prezentowane były na okrągło w telewizjach muzycznych. Tak, kiedyś kanały ze słowem „music” w nazwie naprawdę puszczały teledyski, a nie marne reality shows. Zanim się uruchomimy z narzekaniem, wróćmy do producenta, który ze swojego niepozornego (szczególnie jak na scenę pop) wyglądu zrobił znak rozpoznawczy.

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii

Sympatyczny łysy pan przez ostatnie lata wcale nie próżnował. Najnowszy album, dedykowany swoim mistrzom w dziedzinie elektroniki: Jean Michelle Jarre’owi oraz Bryanowi Eno, wydał na początku 2023 roku. Usłyszycie na nim analogowe syntezatory oraz całą kolekcję dawnych automatów perkusyjnych, które Moby zbiera. Zanim elektronika zdobyła parkiety klubowe była domeną twórców o prawdziwie malarskiej wyobraźni i podejściu do dźwięków. To właśnie do nich Moby nawiązuje na „Ambient 23”.

My jednak dziś skupiamy się na filmie „Punk Rock Vegan Movie”. Moby opowiada w nim historię alternatywnego rocka, punka i zahacza o metal. Tym, co trzyma narrację razem jest jednak nie muzyka, a kwestia praw zwierząt. Wśród gości, którzy wypowiedzieli się na temat są między innymi Dave Navarro, Rob Zombie, Walter Schreifels, Wes Eisold czy Doyle Wolfgang von Frankenstein.

Premierze filmu towarzyszy także zapowiedź wydania kolejnej płyty. Tym razem nie będą to elektroniczne wycieczki, a muzyka z nutą jazzu i klasyki. Na krążku „Resound NYC” usłyszycie przeboje Moby’ego w nowych szatach stylistycznych. Wystarczy posłuchać promującego krążek singla, by zrozumieć z czym mamy do czynienia. Album ukaże się 12 maja 2023 roku.

Film „Punk Rock Vegan” dostępny jest do oglądania za darmo w sieci.