Milito

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Eliza Krakówka

Milito - wrażliwe gitarowe granie kluczem do sukcesu na Eurowizji? Oto kandydat do preselekcji Konkursu Eurowizji 2024

2024-02-01 10:00

Wejdź do muzycznego świata MILITO, który tworzy muzykę poszerzającą akceptację dla męskiej wrażliwości. Twórczość MILITO to performance, który zapewnia niezapomniane przeżycia. Przyciąga dziennikarzy i odbiorców nie tylko z Polski, ale z całego świata - gdzie również ma swoich fanów.

Milito - laureat nagrody im. Andrzeja Jakóbca na Festiwalu Fama w 2021 roku, uczestnik Tak Brzmi Miasto Inkubator (2020) i Songwriting Campu ZAiKS (2021), dwukrotny stypendysta Prezydenta Miasta Siedlce. Wyjątkowy, wrażliwy artysta postanowił spróbować swoich sił w preselekcjach do tegorocznego konkursu Eurowizji. Muzyk startuje do wyścigu o możliwość reprezentowania Polski na wydarzeniu z utworem, zatytułowanym Timeline.

Tak o kompozycji mówi sam zainteresowany:

Nie obchodzi nas Eurowizja. Blind Channel dla Eski Rock

Piosenkę „Timeline” (pol. oś czasu) napisałem zaraz po rozstaniu, aby służyła mi jako pocieszenie i drogowskaz. Do opisu zaufania życiu w trudnym momencie wykorzystałem zaczerpniętą z fizyki metaforę mnogości osi czasowych. Koniec związku jest zawsze bolesny, jednak otwiera on nowe możliwości – jest jak przeprowadzka w nowe życie. W warstwie dźwiękowej pojawiają się odgłosy wielorybów.  W kulturze zwierzę to jako duchowy przewodnik jest symbolem prastarej mądrości, poszukiwania odpowiedzi we własnym wnętrzu, podążania za prawdą. Stąd „Timeline” jest jak pełne nadziei zaklęcie torujące drogę pomiędzy sprzecznymi uczuciami i myślami, zaklęcie, którego osią jest miłość do siebie, do świata, do życia.  

  • Słowa i muzyka – Milito 
  • Aranż – Milito, Patryk Berkan, Mateusz Sierżant Dobkowski 
  • Produkcja muzyczna – Patryk Berkan / Milito