Mick Mars pobił Alexa Frehleya i... Kanye Westa! Nowy album gitarzysty zajął szczyt w światowym zestawieniu

i

Autor: Materiały prasowe/ENT / SplashNews.com/East News Duży sukces solowej płyty byłego gitarzysty Mötley Crüe

Mick Mars pobił Alexa Frehleya i... Kanye Westa! Nowy album gitarzysty zajął szczyt w światowym zestawieniu

2024-02-26 10:44

W piątek 23 lutego swój pierwszy w karierze solowy album wydał były już gitarzysta grupy Mötley Crüe, Mick Mars. Tego samego dnia swój nowy krążek zaprezentował także były członek Kiss, Ace Frehley, a wszystko to ma miejsce w momencie, gdy na szczytach popularności nadal znajduje się nowy album Kanye Westa. A właściwie to znajdował, gdyż w jednym zestawieniu pobił go... właśnie Mars.

Piątek 23 lutego był dobrym dniem dla wszystkich fanów i fanek klasycznego rockowego brzmienia, w którym dominuje dobra, ostra i wyrazista gitara. Tego dnia właśnie swoje nowe albumy wydali Mick Mars i Ace Frehley. O ile były członek zespołu Kiss prowadzi już karierę solową od lat 70. i właśnie zaprezentował swój ósmy już krążek, zatytułowany 10,000 Volts, to zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku Marsa.

Ten od 1981 do 2023 roku pozostawał członkiem Mötley Crüe, z którego jednak, jak twierdzi, został wyrzucony, a z muzykami którego obecnie walczy na drodze sądowej. Wydany w ostatni piątek krążek The Other Side of Mars to solowy debiut gitarzysty, który w maju tego roku skończy 73 lata!

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Duży sukces solowej płyty Micka Marsa

Może mało kto na to stawiał, jednak debiutancka płyta Micka Marsa natychmiast po premierze osiągnęła bardzo duży sukces! W niedzielę 25 lutego krążek The Other Side of Mars znalazł się na szczycie zestawienia iTunes Charts! By było jeszcze ciekawiej, druga pozycja należy do Frehleya, a oby Panom udało się zepchnąć dopiero na trzecią pozycję Kanye Westa i jego najnowszy album, Vultures.

Mars sam poinformował o tym fakcie za pośrednictwem swoich social mediów, a we wpisie nie krył radości:

Obudziłem się i zobaczyłem siebie na szczycie list przebojów iTunes i pomyślałem, że na pewno nadal śnię. Nie wiem, co powiedzieć. Dziękuję Wam bardzo za Wasze wsparcie. Dziękuję także iTunes i Spotify za ten akcent!

Sprawdź się w quizie o zagranicznym rocku i metalu lat 80.

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?