Mick Jagger

i

Autor: Rex Features/East News

Mick Jagger ma koronawirusa. Trasa The Rolling Stones pod znakiem zapytania

2022-06-14 10:33

The Rolling Stones jest aktualnie w tournée po całym świecie. Legendarna kapela miała zagrać koncert 13 czerwca 2022 w Amsterdamie, ale niestety wydarzenie anulowano. Okazało się, że u 78-letniego Micka Jaggera zdiagnozowano koronawirusa.

The Rolling Stones ciągle koncertują po całym świecie. Aktualnie przemieszczają się między europejskimi miastami w ramach "SIXTY tour" - czyli trasy z okazji 60-lecia istnienia zespołu. Drużyna Jaggera ma co świętować. Tyle lat wspólnego grania to idealny pretekst do organizacji takiej trasy. Przez wszystkie lata działalności udało się zespołowi sprzedać ponad 250 mln płyt na całym świecie! Stonesi to czwarty zespół rockowy z taką ilością wyprzedanych egzemplarzy albumów. SIXTY tour rozpoczęło się 1 czerwca w hiszpańskim Madrycie. Łącznie zaplanowano 14 występów w 10 europejskich krajach. Niestety trasa musiała zostać przerwana, ze względu na chorobę wokalisty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mick Jagger wymienia dwóch artystów, dzięki którym „w rock and rollu jest jeszcze trochę życia”

Co tam w środku gra - Keith Richards -Main Offender

Mick Jagger ma koronawirusa. Co z koncertami Stonesów?

W poniedziałek 13 czerwca 2022 Stonesi mieli zagrać koncert na stadionie Johan Cruijff ArenA w Amsterdamie. Kilka godzin przed wydarzeniem Mick Jagger zauważył u siebie objawy COVID-19. Test na koronawirusa dał wynik pozytywny. Zespół ubolewa, że nie zagrał koncertu, a jednocześnie podkreśla, że najważniejsze jest bezpieczeństwo fanów. Występ zostanie przełożony na inny termin, a wszystkie zakupione wcześniej bilety nie stracą na ważności. Przełożono również koncert w Szwajcarii, który miał odbyć się 17 czerwca. Przyjazd zespołu do Włoch na ten moment ma odbyć się zgodnie z harmonogramem.

Sonda
Na ilu koncertach The Rolling Stones byłeś/łaś?