Najlepsze metalowe albumy 2023 roku według Rolling Stone. Pierwsze miejsce mogło należeć tylko do nich

i

Autor: Mike Gray/LFI/Avalon/REPORTER/MONICA SCHIPPER/Getty AFP/East News Metalowe albumy 2023 roku według redakcji "Rolling Stone"

Metalowe albumy 2023 roku według "Rolling Stone". Pierwsze miejsce mogło należeć tylko do tej grupy

2024-01-07 9:13

Zwracamy uwagę na kolejne podsumowanie 2023 roku od redakcji magazynu "Rolling Stone". Tym razem czas na zestawienie najlepszych, według dziennikarzy tej pozycji, metalowych albumów mijających miesięcy. Na liście umieszczono jedenaście wydawnictw i zdaje się, że zwycięzca mógł być w tym przypadku tylko jeden.

Kolejny dzień - czas na kolejne podsumowanie! Przybliżyliśmy Wam już listy najlepszych albumów i najlepszych utworów 2023 roku, stworzone przez redakcję legendarnego magazynu "Rolling Stone". Na tych oczywiście nie zabrakło propozycji dla fanów rocka, metalu i muzyki alternatywnej, jednak teraz nadszedł czas na nieco uważniejsze przyjrzenie się przez dziennikarzy słynnej gazety konkretnemu gatunkowi.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

"Rolling Stone" wskazał najlepsze metalowe albumy 2023 roku

Czas na uważniejszą analizę tego, co w mijających miesiącach działo się na rynku muzyki metalowej. Redakcja zdecydowała się wyłonić jedenaście najlepszych, jej zdaniem, tych najbardziej ciężkich pod względem brzmienia krążków.

Ranking otwiera, porównany do Black Sabbath, zespół Khanate z albumem To Be Cruel. Na kolejnych pozycjach umieszczono najnowsze krążki m.in. Dethklok, Wayfarer, Cannibal Corpse, Jesus Piece czy Avenged Sevenfold. Ich płyta Life Is but a Dream … określona została jako umiejętna fuzja, która jest jak "gigantyczna bomba" na rynku ciężkich brzmień. Jeśli chodzi o podium, te otwiera album Desolation's Flower duetu Ragana, pozycja druga należy do Godflesh i ich świetnie przyjętego Purge z czerwca tego roku. W roku, gdy nowy, pierwszy od siedmiu lat album wydała Metallica, szczyt mógł zależeć tylko do niej, w związku z czym to właśnie 72 Seasons uznany został przez redakcję "Rolling Stone" za metalowy album 2023 roku - poniżej pełna jedenastka w kolejności od miejsca pierwszego do ostatniego.

 1. Metallica, ’72 Seasons’
 2. Godflesh, ‘Purge’
 3. Ragana, ‘Desolation’s Flower’
 4. Jesus Piece, ‘… So Unknown’
 5. Cannibal Corpse, ‘Chaos Horrific’
 6. Agriculture, ‘Agriculture’
 7. Avenged Sevenfold, ‘Life Is but a Dream …’
 8. Wayfarer, ‘American Gothic’
 9. Code Orange, ‘The Above’
 10. Dethklok, ‘Dethalbum IV’
 11. Khanate, ‘To Be Cruel’
Sonda
"72 Seasons" Metalliki to metalowy album 2023 roku?