Metallica oficjalnie zapowiedziała KOLEJNY singiel z nadchodzącej płyty! Premiera już za chwilę!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Tim Saccenti Metallica wyda kolejny singiel z albumu "72 Seasons"

Metallica z tytułowym singlem z "72 Seasons"! To powrót do thrash metalowych korzeni!

2023-03-30 15:09

Wielkimi krokami zbliża się premiera wyczekiwanego, jedenastego albumu studyjnego Metalliki. Krążek "72 Seasons" ukaże się już w piątek 14 kwietnia. Panowie robią wszystko, by jeszcze przed wydanie płyty mocno podgrzać wokół niej atmosferę. Dzięki temu możemy już posłuchać kolejnego, czwartego singla z płyty. Numer "72 Seasons" to thrash metalowa petarda!

Metallica nie przestaje zaskakiwać fanów, jeśli chodzi o promocję nadchodzącego albumu. Płyta, zatytułowana 72 Seasons, ukaże się już w piątek 14 kwietnia, a chwilę po jej premierze formacja wyruszy w monumentalną trasę koncertową, na której promować będzie nowy materiał na żywo. Do tej pory poznaliśmy już trzy single, promujące wydawnictwo: Lux Æterna, Screaming Suicide If Darkness Had a Son. Sporo, jak na ilość singli? Nie dla Jamesa, Larsa, Roberta i Kirka! Panowie oficjalnie zaprezentowali kolejny kawałek z 72 Seasons! 

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Metallica wydała kolejny singiel z nadchodzącego krążka!

W poniedziałek 27 marca w social mediach Metalliki pojawiło się króciutkie, trwające piętnaście sekund nagranie z fragmentem kolejnego kawałka z 72 Seasons. Mocna, bardzo thrashowa muzyka przenosi fanów zespołu do samych jego początków! Wygląda na to, że Panowie zdecydowali się powrócić na nadchodzącym wydawnictwie do korzeni! Wielbiciele legendy zareagowali na udostępniony fragment z wielkim entuzjazmem.

Tym razem Panowie postawili na numer tytułowy z 72 Seasons - premiera singla nastąpiła w czwartek 30 marca! Nie da się ukryć, że nowy kawałek to prawdziwa thrash metalowa petarda - sprawdź poniżej!

Napisany przez Hetfielda, Ulricha i Hammeta kawałek jest ucieleśnieniem koncepcji kryjącej się za tytułem płyty. James Hetfield wyjaśniał wcześniej: 

72 pory roku. Pierwsze 18 lat życia, w których kształtują się nasze prawdziwe lub fałszywe oblicza. Koncepcja, że to rodzice powiedzieli nam, „kim jesteśmy”. Możliwe zaszufladkowanie naszej osobowości. Myślę, że najbardziej interesującą kwestią w tym wszystkim jest nieustanne badanie tych bazowych przekonań oraz jak wpływają one na nasze postrzeganie świata współcześnie. Wiele z naszych dorosłych doświadczeń to rekonstrukcja lub reakcja na doświadczenia z młodości. Więźniowie dzieciństwa lub uwolnienie się z bagażu, który ze sobą niesiemy.