Metallica

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Tim Saccenti

metallica w polsce

Metallica zagra w Warszawie - CZASÓWKA niedzielnego koncertu. O której godzinie na scenę wejdzie Metallica?

2024-07-06 9:44

Oto właśnie nadszedł ten czas! Rozpoczął się lipiec roku 2024, a to oznacza tylko jedno - Metallica przejmuje Stolicę! Zespół zagra w naszym kraju dwa, niezwykle wyczekiwane przez fanów i fanki koncerty. Jak wyglądają kwestie organizacyjne wydarzenia? O której zagrają supporty, a kiedy scenę przejmie gwiazda wieczoru?

Już pod koniec listopada 2022 roku, wraz z oficjalną zapowiedzią albumu 72 Seasons, Metallica ogłosiła szczegóły trasy koncertowej, towarzyszącej jego promocji i zapowiedziała koncerty, w tym w Polsce. Na te rodzimym fanom i fankom legendy thrashu przyszło troszkę poczekać - choć krążek ukazał się już w kwietniu ubiegłego roku, to Metallica odwiedzi nasz kraj dopiero teraz, by zagrać w piątek 5 lipca (koncert już za nami! Poniżej znajdziesz relację z niego!) i niedzielę 7 lipca na warszawskim PGE Narodowym.

To jednak nie koniec atrakcji! Już od środy 3 lipca w Warszawie, na Placu Konesera 5, otwarty jest Pop-Up Shop, w którym zakupić można gadżety z oficjalnego merchu zespołu. W sobotę 6 lipca zaś, w dniu przerwy między koncertami, w Warszawie miał miejsce cykl wydarzeń pod szyldem Warsaw Takeover.

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Metallica - najważniejsze kwestie organizacyjne przed koncertami w Warszawie

Organizator wydarzenia zamieścił na swojej stronie najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie - pomocnik znajdziesz TU. Dostępny jest już także oficjalny informator wydarzenia - znajdziesz go pod linkiem.

CZASÓWKA - o której rozpocznie się koncert Metalliki?

Jak prezentuje się harmonogram godzinowy wydarzenia? Sprawdź poniżej czasówkę na niedzielny koncert:

7 lipca (niedziela)

  • 16:00 otwarcie bram
  • 18:00 Ice Nine Kills
  • 18:55 Five Finger Death Punch
  • 20:30 Metallica

Uwaga! Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Oto numery, które Metallica najczęściej gra na żywo: