Metallica przekazuje 150 tysięcy dolarów na pomoc dla ofiar burz i zamieci w USA

i

Autor: Rex Features/East News / mpi04/Associated Press/East News

Metallica przekazuje 150 tysięcy dolarów na pomoc dla ofiar burz i zamieci w USA

2023-04-04 10:19

Przez Stany Zjednoczone przetoczyła się prawdziwa fala trąb powietrznych, które niszcząc wszystko na swojej drodze dewastowały miasteczka i doprowadziły do śmierci ponad 20 osób. Thrash metalowi klasycy postanowili pomóc w ramach prowadzonej przez grupę fundacji.

Fundacja All Within My Hands to charytatywne „ramię” kapeli. W ubiegły poniedziałek (3 kwietnia) wydała oficjalny komunikat, w którym zapowiedziała przekazanie 150 000 dolarów podzielone między trzy różne organizacje świadczące bezpośrednio pomoc poszkodowanym. Dwie z nich, Team Rubicon i Direct Relieve, na bieżąco wspierają tych, którzy ucierpieli w Mississippi, Alabamie i Georgii. Trzeci na liście jest fundusz Monterey County Storm Relief Fund, który pomaga ludziom w kalifornijskim hrabstwie Monterey. To miejsce, gdzie tornada zmusiły około 2000 osób do ewakuacji, część przez wiele tygodni nie będzie mogła wrócić do domu ze względu na skalę zniszczeń.

Wykorzystując swoją pozycję w świecie popkultury fundacja All Within My Hands chce zwrócić także jeszcze większą uwagę mediów, decydentów i innych, którzy mogą pomóc, na skalę problemu.

- Podziwiamy wolontariuszy i tych, którzy ofiarnie ruszyli z pierwszą falą pomocy, oferując swoje umiejętności tym w największej potrzebie – napisał zespół w oświadczeniu.

Ogromnie nas cieszy decyzja grupy, mamy nadzieję, że inne gwiazdy zarówno rocka jak i innych gatunków muzycznych, będą angażować się w promocję pomagania. Szczególnie takie, których status pozwala im zupełnie nie bać się o jutro. Warto przypomnieć, że 2 miesiące temu Metallica przekazała za pomocą swojej fundacji 125 tysięcy dolarów na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Brawo!

Metallica - 5 ciekawostek o albumie "Master of Puppets" | Jak dziś rockuje?