Największe targi gier komputerowych na świecie odwołane. Co się stało?

i

Autor: Pixabay

Największe targi gier komputerowych na świecie odwołane. Co się stało?

2023-03-31 9:58

Od 1995 roku było to praktycznie każdego roku najważniejsze wydarzenie w branży. To tutaj spotykała się śmietanka twórców i wydawców oraz przedstawiciele największych kapitałów świata wirtualnej rozrywki. Tu ogłaszano najważniejsze premiery, na które z wypiekami czekali gracze z całego świata. Tymczasem w 2023 targów nie będzie z powodu braku wystarczającego zainteresowania ze strony wystawców.

Oczekiwania i nadzieje były naprawdę duże, bo zaplanowana na 13-16 czerwca impreza w Los Angeles miała być wytęsknionym powrotem do formuły na żywo. W związku z pandemią edycja 2020 została odwołana, w 2021 odbyła się online, a rok temu znów trzeba ją było odwołać.

To jeszcze nie oznacza definitywnego końca imprezy i za rok może powrócić. Jednak trend rezygnowania z takich eventów może pokazywać, że po pandemii nie tylko przywykliśmy do zdalnego uczestnictwa w wydarzeniach, ale często chętniej to wybieramy od odwiedzin w realu. Z pewnością w grę wchodzą także tutaj koszty, a wielcy gracze świata gier najwyraźniej wolą cześć budżetu dotychczas przeznaczoną na prezentację na targach wydać na inną formę promocji.

Już wcześniej o rezygnacji z udziału w imprezie informowały tak ważne firmy jak producenci konsoli do gier: Xbox, Nintendo i Playstation oraz znany wydawca i producent: Ubisoft.

Najnowocześniejsi w branży? Johannes Eckerström z AVATAR / Eska Rock