Męskie Granie 2024 - bilety, miasta, zespoły. Kiedy pierwsze informacje o kolejnej edycji?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Dominika Scheibinger Męskie Granie 2024 - bilety, miasta, zespoły. Co już wiadomo o tegorocznej edycji?

Męskie Granie 2024 - to do tych miast zawita tegoroczna edycja! Organizatorzy szykują niespodzianki!

2024-02-07 9:53

W tym roku dla wszystkich fanów formatu "Męskie Granie" szykuje się coś naprawdę specjalnego. Przed nami jubileuszowa, piętnasta edycja uwielbianej trasy koncertowej i już na pokazach w ramach ubiegłorocznej edycji organizatorzy dawali do zrozumienia, że czeka nas wydarzenie, którego nie da się zapomnieć. Kiedy poznamy jego pierwsze szczegóły? Te są już ujawniane!

Pierwsza edycja Męskiego Grania zorganizowana została w 2010 roku i w jej ramach odbyło się sześć koncertów: w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Od tamtej pory ta szczególna w swoim kształcie trasa koncertowa organizowana jest co roku, jedynie w 2020 roku, gdy na świecie szalała pandemia COVID-19, miał miejsce jedynie jeden koncert, w Żywcu. Tak samo dużą popularnością, jak poprzednie edycje, cieszyła się ta ubiegłoroczna, która zawitała do siedmiu miast i w ramach której odbyło się łącznie ponad 140 koncertów. W 2023 roku w skład Orkiestry Męskiego Grania weszli IGO, Mrozu i Vito Bambino, którzy nagrali razem jeden z największych przebojów ostatnich miesięcy, Supermoce. Na Scenie Głównej i Scenie "Ż" Męskiego Grania w 2023 roku zagrali i zagrały m.in. Katarzyna Nosowska i Błażej Król w ramach projektu "Męskie Granie Przestawia", Rubens, odpowiedzialny za koncept "Polska muzyka '83", Artur Rojek, Daria Zawiałow, Brodka, Mery Spolsky, Ralph Kaminski, Kaśka Sochacka i wielu wielu innych.

Co nas czeka w tym roku?

Mamy supermoce! - Męskie Granie 2023 w Esce Rock

Męskie Granie 2024 - do jakich miast i kiedy zawita trasa?

Już od dawna wiadomo, że tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, a to dlatego, że czas na piętnastą już jej odsłonę! Już 1 stycznia w social mediach projektu pojawił się wpis, w którym dano do zrozumienia, że w tym roku wiele informacji pojawi się znacznie wcześniej, niż zwykle - tak też rzeczywiście się stało!

W czwartek 25 stycznia pojawiło się pierwsze szczególne ogłoszenie! Dowiadujemy się z niego, że już w środę 31 stycznia poznamy listę miast, do których trasa zawita w tym roku! Oto ona, wraz z datami koncertów! Najważniejszą zmianą jest fakt, iż w tym roku Męskie Granie rozpocznie się w Żywcu i zakończy wielkim finałem w Warszawie!

  • 28-29 czerwca – Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem
  • 12-13 lipca – Szczecin, EPSD Aeroklub Szczeciński
  • 19-20 lipca – Gdańsk, Polsat Plus Arena
  • 26-27 lipca – Poznań, Park Cytadela
  • 2-3 sierpnia – Wrocław, Pola Marsowe
  • 9-10 sierpnia – Kraków, Muzeum Lotnictwa
  • 23-24 sierpnia – Warszawa, Fort Wola

Organizatorzy przygotowali więcej niespodzianek dla fanów! W piątki wystąpią wybrane składy Orkiestr z poprzednich lat, w soboty występować będzie Męskie Granie Orkiestra ’24. Podczas startu trasy w Żywcu w sobotę odbędzie się koncert tegorocznego składu MGO oraz… Orkiestry z ubiegłego roku! W trakcie finałowego weekendu w Warszawie natomiast, w piątek widzowie zobaczą Orkiestrę Orkiestr, która wykona hymny Męskiego Grania z lat 2010-2023!

BILETY na Męskie Granie 2024

Kolejne ważne wieści dotyczą sprzedaży biletów! Ta ruszy już 6 lutego, kiedy to będzie miała miejsce przedsprzedaż dla posiadaczy Allegro Smart! Dzień później zaś, czyli w środę 7 lutego rozpocznie się przedsprzedaż regularna za pośrednictwem ebilet.pl.

Męskie Granie 2024 - LINE-UP

Jeśli zaś chodzi o line-up i skład tegorocznej Orkiestry to niestety, na chwilę obecną nic nie wiadomo na ten temat. Gdy tylko jakieś wieści w tym aspekcie się pojawią, artykuł zostanie zaktualizowany!