Matylda/Łukasiewicz: “Czuły Barbarzyńca” czyli życzenia z okazji Dnia Chłopaka

i

Autor: Materiały prasowe Matylda/Łukasiewicz: “Czuły Barbarzyńca” czyli życzenia z okazji Dnia Chłopaka

Matylda/Łukasiewicz: “Czuły Barbarzyńca” czyli życzenia z okazji Dnia Chłopaka

2023-10-02 14:33

Są jednym z najgorętszych zjawisk na muzycznej scenie. W styczniu wypuścili pierwszy utwór, a już po kilku miesiącach grają na najważniejszych scenach festiwalowych i klubowych w Polsce.

Zaczęli mocną i emocjonalną piosenką “Matka”, następnie był utwór “Zamknąć” o relacjach, w których możemy trwać lub się udusić. Kolejnymi singlami były “Mężczyźni” oraz “Nudny Rok”. Wszystkie łączy jeden mianownik, mocny tekst i niebanalne linie melodyczne. Tandem Matylda/Łukasiewicz to jedna z najciekawszych propozycji muzycznych 2023 roku.

Mellina - Natalia Nykiel - Do teraz rodzice pytają kiedy będę mieć normalną pracę

Na Dzień Chłopaka!

Z okazji dnia chłopaka w sieci ukazał się utwór “Czuły Barbarzyńca”. Po raz pierwszy wokalnie duet wybrzmiał od początku do końca głosem Radka Łukasiewicza. Jest to wzruszające wyznanie mężczyzny, próbującego poradzić sobie z presją współczesności, w której rola mężczyzny się zmienia.

Co może zrobić współczesny facet, który widzi że rzeczywistość go przerasta? Może tradycyjnie wziąć się w garść i nie marudzić. Albo może się popłakać i poprosić o pomoc. Z okazji dnia chłopaka, podpowiadamy to drugie rozwiązanie - mówi zespół Matylda/Łukasiewicz.

Radka znamy doskonale z zespołów Pustki czy Bisz/Radex, czy Polskie Znaki ale także pisania dla innych: m.in. Brodki, Artura Rojka, Piotra Zioły. Matylda to dobrze znana kreska instagrama, która otwiera oczy i konfrontuje Polaków z tematem niewygodnym. Czy to oznacza, że w takiej stylistyce utrzyma klip do nadchodzącego utworu? W zapowiedzi, która pojawiła się na instagramie Matyldy wynika, że możemy spodziewać się czegoś zupełnie odmiennego.