Matt Bellamy stworzył ścieżkę dźwiękowej do nowej adaptacji powieści 1984

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Matt Bellamy stworzył ścieżkę dźwiękową do nowej adaptacji powieści "1984". Wokalista Muse pracował w słynnym studiu

Matt Bellamy, frontman formacji Muse, stworzył muzykę do nowej adaptacji słynnej powieści George'a Orwella "1984".

Matt Bellamy zaangażował się w tworzenie ścieżki dźwiękowej

Matt Bellamy z grupy Muse stworzył, wraz z kompozytorem Ilanem Eshkerim, ścieżkę dźwiękową do nowej adaptacji klasycznej powieści George'a Orwella "Rok 1984". Miała ona premierę 4 kwietnia w serwisie Audible. 

Bellamy i Eshkeri pracowali nad całością z London Metropolitan Orchestra w kultowym londyńskim studiu Abbey Road. 

Najsłynniejsze kompozycje "Króla rock and rolla". Dzięki nim stał się legendą!

Byłem bardzo podekscytowany, że mogłem zaangażować się w ten projekt. To jedna z moich ulubionych książek wszech czasów. Wywarła także duży wpływ na piąty album mojego zespołu Muse, "The Resistance". Są tam trzy lub cztery teksty, na które książka miała bezpośredni wpływ – wyjaśnia Bellamy. 

Próbowaliśmy znaleźć interesujące połączenie nostalgii, roku 1984 i przeszłości, ale także, zgodnie z intencją książki, patrzyliśmy w przyszłość. Jest kilka odniesień, które zaczerpnęliśmy z horrorów z lat osiemdziesiątych. Niektóre syntezatory, których użyliśmy, również pochodzą z tamtej dekady – dodaje lider Muse. 

We wspólnym oświadczeniu Bellamy i Eshkeri powiedzieli jeszcze: – Muzyka, którą stworzyliśmy, to coś więcej niż ścieżka dźwiękowa. To nawiedzające echo przyszłości, przed którą ostrzegał nas Orwell, a także odzwierciedlenie naszych obecnych trajektorii społecznych. To przejmujące, muzyczne świadectwo odzwierciedlające świat, w którym żyjemy i rzucające mu wyzwanie

Poniżej udostępniamy wideo pokazujące kulisy nagrywania ścieżki dźwiękowej:

Oto 5 ciekawostek o albumie "Absolution" Muse: