Master of Puppets - po 36 latach Metallica udostępniła wideo do numeru!

i

Autor: Screen z YouTube/Metallica - https://www.youtube.com/watch?v=6xjJ2XIbGRk Sprawdź oficjalny klip do "Master of Puppets"

"Master of Puppets" - po 36 latach Metallica udostępniła wideo do numeru!

2022-07-28 13:33

Panowie z Metalliki zdecydowanie korzystają z renesansu popularności ich kultowego kawałka “Master of Puppets. Muzycy dbają też o to, by fani - zarówno ci wieloletni, jak i nowo przybyli do “rodziny Metalliki” - mieli wszystko, co najlepsze. Dzięki temu, dokładnie 36 lat po premierze kawałka, zespół udostępnił animowany teledysk, za który odpowiada brytyjska firma ILOVEDUST. Sprawdź ten klip poniżej!

3 marca 1986 roku ukazał się trzeci album studyjny Metalliki. Płyta Master of Puppets bardzo szybko zyskała uznanie krytyków i uważana jest za jeden z najbardziej wpływowych albumów thrash metalowych w historii muzyki. Krążek promowany był tylko jednym singlem - został nim numer tytułowy, który dziś uchodzi za totalną klasykę. Kawałek przeżywa obecnie prawdziwy renesans popularności, a wszystko to dzięki temu, że pojawił się w kluczowej scenie finałowego odcinka 4 sezonu popularnego serialu Stranger Things. Master of Puppets, 36 lat po premierze, zadebiutował na najważniejszych światowych zestawieniach muzycznych - dotarł do 35 miejsca listy Billboard Hot 100, 22 w Wielkiej Brytanii czy 19 na australijskim zestawieniu. Nie jest to jednak jedyna pierwsza kwestia, dotycząca tego singla.

Co tam w środku gra - Metallica

Metallica udostępniła teledysk do “Master of Puppets” 36 lat po premierze kawałka

Dokładnie 36 lat po premierze w sieci zadebiutował oficjalny teledysk do tej piosenki! Klip ma postać animowanego lyric video, a za jego powstanie odpowiada firma projektowa ILOVEDUST, czyli ta sama, która stworzyła teledysk do piosenki Patient Number 9 Ozzy’ego Osbourne’a. Zobacz klip poniżej!