Metallica w duecie z... Eddiem Munsonem! Zespół podbija Internet nowym nagraniem

i

Autor: Screen z Instagrama/metallica Renesans popularności "Master of Puppets"

Metallica w duecie z... Eddiem Munsonem! Zespół podbija Internet nowym nagraniem

2022-07-11 13:38

Metallica zdążyła już zareagować na fakt, iż ich kultowy numer - “Master of Puppets” pojawił się w finałowym odcinku “Stranger Thing”. Muzycy wydali specjalne oświadczenie, w którym wyrazili uznanie dla twórców serialu - nie poprzestali jednak na tym geście. W piątek na Tik Roku zespołu pojawiło się nagranie, w którym ten stworzył wyjątkowy “duet” z Eddiem Munsonem, czyli postacią z serii. Krótki filmik podbija Internet!

Metallica, wbrew głosom krytykującym nagły boom na ich kultowy numer Master of Puppets, wydaje się bardzo dobrze bawić nagłym wzrostem zainteresowania i nie bardzo zwraca uwagę na głosy typu “ja słuchałem, zanim stało się popularne”. Muzycy wprost skrytykowali jednego z fanów, który opublikował na Tik Toku filmik, w którym “przeprasza” ich za “wszystkich fałszywych fanów”. Grupa krótko odpowiedziała, wskazując, że każdy jest mile widziany w rodzinie Metalliki. Panowie bardzo korzystają z całej sytuacji i sami chętnie do niej nawiązują. Tuż po premierze finałowych odcinków, grupa wydała oświadczenie, w którym wyraziła uznanie wobec twórców Stranger Things i zachwyt nad efektem końcowym całej sceny. Teraz Panowie zdecydowali się wprost nawiązać do tego fragmentu!

Co tam w środku gra - Metallica

Metallica w duecie z Eddiem Munsonem!

W piątek na Tik Toku Metalliki pojawił się filmik, przedstawiający muzyków w “duecie” z Eddiem Munsonem, czyli postacią ze Stranger Things, podpisany “Eddie, this is for you!”. Zespół, ubrany w koszulki Hellfire Club. zestawił fragment słynnej sceny z nimi samymi w sali prób, gdy udają wykon Master of Puppets pod puszczony podkład. Utrzymane w komediowej konwencji nagranie podbija Internet!

“Master of Puppets” pojawia się na światowych zestawieniach 36 lat po premierze!

Kompozycja nadal cieszy się dużą popularnością. Boom na Master of Puppets doprowadził do tego, że kompozycja, 36 lat po premierze, zadebiutowała na brytyjskiej liście przebojów na miejscu 47! Utwór pojawił się także w zestawieniu w Australii i Nowej Zelandii - w obu przypadkach na pozycji 24. Już niebawem dowiemy się, czy Master of Puppets trafi na najsłynniejszą listę na świecie, czyli amerykański Billboard Hot 100!