Master of Puppets - trwa prawdziwy boom na kultowy numer Metalliki! Grupa powtórzy sukces Kate Bush?

i

Autor: SEBASTIEN SALOM-GOMIS/AFP/East News Metallica wraca na światowe zestawienia muzyczne

"Master of Puppets" - trwa prawdziwy boom na kultowy numer Metalliki! Grupa powtórzy sukces Kate Bush?

2022-07-06 13:25

Minęło już pięć dni od premiery drugiej części czwartego sezonu serialu “Stranger Things”. Zgodnie z przewidywaniami części fanów, w finale serii pojawia się scena, w której usłyszeć możemy legendarny numer Metalliki - mowa oczywiście o “Master of Puppets”. Piosenka doświadcza teraz “efektu Netflixa” i przeżywa renesans popularności. Czy numer powtórzy sukces Kate Bush? Jak na tą falę popularności zareagował sam zespół?

Master of Puppets - to ten kultowy numer Metalliki pojawił się w finałowych odcinkach drugiej części czwartego sezonu Stranger Things. Piosenka, w tym kultowa solówka, w wykonaniu Eddiego Munsona, czyli postaci odgrywanej przez Josepha Quinna, pojawiają się w kluczowym momencie fabuły. Swój udział w tym projekcie miał też Tye Trujillo - syn basisty Metalliki, który specjalnie na potrzeby produkcji nagrał dodatkowe partie gitary kultowej piosenki. Niemal od razu po premierze epizodów fani legendarnej formacji zaczęli się zastanawiać, czy piosenka pójdzie śladem hitu Kate Bush i także przeżywać będzie renesans popularności - okazuje się, że tak właśnie się dzieje!

Co tam w środku gra - Metallica

Trwa prawdziwy boom na kultowy numer Metalliki! Zespół reaguje na sukces

Wydany w 1986 roku jako pierwszy singiel z albumu pod tym samym tytułem utwór dziś uznawany jest za prawdziwą klasykę gatunku i jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych numerów Metalliki. Mimo to, piosenka tuż po swoim wydaniu nie osiągnęła komercyjnego sukcesu, i nie znalazła się na najważniejszych światowych listach przebojów - być może zmieni się to właśnie teraz! Numer przeżywa prawdziwy renesans popularności - Master of Puppets znajduje się obecnie na 10 miejscu listy Top US Spotify, 17. na globalnym wydaniu tego zestawienia (dane z 6 lipca), 44. na Spotify Top 200 na świecie oraz dotarł do Top 200 zestawienia w Polsce. Utwór zagościł także na 45 playlistach Top 50 Viral z różnych krajów oraz na 4. pozycji Shazam Global. Piosenka dotarła też na szczyt iTunes Top 100 Rock Songs - grupa już zareagowała na ten sukces:

Sposób, w jaki bracia Duffer wykorzystują muzykę w serialu „Stranger Things”, zawsze był na najwyższym poziomie. Dlatego wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, nie tylko dlatego, że „Master of Puppets” pojawi się w serialu, ale również dlatego, że wokół piosenki zbudowano kluczową scenę. Końcowy rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystko wykonano perfekcyjnie, tak bardzo, że niektórzy fani domyślili się, że chodzi o „Master of Puppets”, gdy obserwowali ruch palców Josepha Quinna jeszcze w trailerze. Czy to nie szalone? Jesteśmy tak istotną częścią historii Eddiego i znajdujemy się w doborowym towarzystwie na soundtracku. To niebywały zaszczyt. - napisał zespół w social mediach.

Z tej okazji zespół zdecydował się udostępnić nowe wideo z wykonem Master of Puppets na żywo - sprawdźcie je poniżej!

Iron Maiden też pojawili się w “Stranger Things”! Grupa komentuje ten fakt

Metallica to nie jedyny zespół, który pojawił się w najnowszym sezonie Stranger Things. W jednym z odcinków Eddie trzyma w ręku kasetę, na której widać okładkę Piece of Mind z 1983 roku Iron Maiden i mówi “To jest muzyka!”. Zespół postanowił przypomnieć tą scenę, udostępniając kadr z niej w swoich social mediach, z podpisem “Jesteśmy z tobą, Eddie”. Internauci zwracają uwagę na fakt, że odgrywana przez Josepha Quinna postać nazywa się dokładnie tak, jak kultowa maskotka Iron Maiden. Poniżej znajdziecie tę scenę!

Sonda
Podobała Ci się scena z odegraniem solówki?