Marty Friedman (eks-Megadeth) powraca z nowym solowym albumem. Co o nim wiemy?

i

Autor: Facebook/Marty Friedman

Muzyczne nowości

Marty Friedman (eks-Megadeth) powraca z nowym solowym albumem. Co o nim wiemy?

W tym roku na rynku ukaże się nowy solowy album Marty'ego Friedmana, byłego gitarzysty Megadeth. Pierwszy zwiastun całości jest już dostępny.

Nowy album Marty'ego Friedmana. Kiedy premiera?

Marty Friedman, były gitarzysta formacji Megadeth, zapowiedział nowy solowy album. Wiadomo już, że krążek zatytułowany "Drama" ukaże się na rynku 17 maja. Promuje go utwór "Illumination". Friedman nagrywał album we Włoszech. Jak czytamy w informacji prasowej, muzyk, po raz pierwszy, wykorzystał na płycie zarówno gitary vintage, jak i te nowoczesne. 

Za każdym razem próbuję zrobić coś nowego, czego nigdy wcześniej nie robiłem. Nie chcę kiedykolwiek usłyszeć czegoś w stylu: "Ach, jego wczesne albumy były świetne". Wiesz, co mam na myśli? Niestety, mówiłem to samo o moich ulubionych gitarzystach. Ale nigdy nie chciałem, żeby mówiono tak o mnie. Dlatego zawsze stawiam sobie nowe wyzwania – mówił gitarzysta, w listopadzie ubiegłego roku, w trakcie "Metalmanii III" zorganizowanej w Rock 'N' Roll Fantasy Camp w Los Angeles

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Tracklista albumu prezentuje się następująco:

 1. Illumination
 2. Song For An Eternal Child
 3. Triumph (Official Version)
 4. Thrill City
 5. Deep End
 6. Dead Of Winter
 7. Mirage
 8. A Prayer
 9. Acapella
 10. Tearful Confession
 11. Icicles
 12. 2 Rebeldes (Dead Of Winter) (Spanish version)
 13. Mirage (Guitar Karaoke Version) (bonus track Japan)

Przypomnijmy, że Friedman grał w Megadeth w latach 1990-2000. To właśnie jego grę słychać na "Rust in Peace" czy "Countdown to Extinction", czyli kultowych albumach grupy. W ubiegłym, jako gość specjalny, dołączył do Dave'a Mustaine'a i spółki w trakcie dwóch koncertów. 

Oto metalowe albumy wszech czasów: