Marko Hietala

i

Autor: Wikimedia Commons/WanderingTrad

Wiadomości

Marko Hietala otwarcie o odejściu z Nightwish. "Należałoby się przyjrzeć niektórym działaniom"

W jednym z najnowszych wywiadów Marko Hietala opowiada o powodach swojego odejścia z zespołu Nightwish. Basista i wokalista występował w grupie przez prawie dwie dekady.

Marko Hietala o swoim odejściu z Nightwish

W 2021 roku, po prawie dwudziestu latach, z zespołu Nightwish odszedł basista i wokalista Marko Hietala. W grupie zastąpił go Jukka Koskinen. 

W rozmowie dla "Ibagenscast" muzyk przyznał otwarcie, że jednym z najważniejszych powodów odejścia z Nightwish była strona biznesowa. 

Radio Eska Rock: 10 złotych myśli klasyków rocka. To ponadczasowe sentencje

– Myślę, że trzeba byłoby dokładnie przyjrzeć się tamtejszej organizacji i działaniom, a następnie rozebrać je na czynniki pierwsze. Aspekt biznesowy i sposób, w jaki pracują ludzie, to ważny powód, dla którego opuściłem Nightwish. We wszystkich zespołach, w których grałem, odkryłem, że jestem prawdopodobnie najbardziej odważną osobą i mam wewnętrzną siłę, aby być uczciwym, sprawiedliwym i troskliwym wobec innych. Tego właśnie brakowało mi w ostatnich latach. Zatem musiałem ponownie o to zadbać – wyjaśnił Hietala. 

Basista przyznał, że niczego nie żałuje. – Jestem szczęśliwy i dumny, że byłem częścią zespołu. Ale sytuacja organizacyjna, postawa oraz to, kto z kim i o czym rozmawia, to są rzeczy, które całkowicie bym rozmontował, aby stworzyć przejrzystą sytuację – dodał muzyk. 

Tymczasem, o czym informowaliśmy na naszych łamach, Marko Hietala połączył siły z Tarją Turunen, byłą wokalistką Nightwish. Efektem ich współpracy jest utwór "Left on Mars". Czy duet zdecyduje się założyć własny zespół? Basista tego nie wyklucza, ale żadnych oficjalnych informacji w tym temacie wciąż nie ma. 

Z kolei zespół Nightwish zakończył nagrywanie kolejnego studyjnego albumu. Dziesiąty krążek grupy ma się ukazać na rynku w tym roku. Dyskografię Nightwish, na ten moment, zamyka "Human. :II: Nature" z 2020 roku. 

Oto rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę na Spotify: