Marilyn Manson stanie przed sądem! Odrzucone oskarżenie o napastowanie seksualne wraca na wokandę

i

Autor: Charles Krupa/Associated Press/East News Marilyn Manson stanie przed sądem w wyniku wznowionego pozwu

Marilyn Manson stanie przed sądem! Odrzucone oskarżenie o napastowanie seksualne wraca na wokandę

2023-12-15 11:06

Kolejne ciemne chmury zbierają się nad głową Marilyna Mansona. Muzyk, który gości w przestrzeni publicznej już raczej w obliczu kolejnych spraw, dotyczących nadużyć seksualnych, stanie przed sądem, a wszystko to w wyniku wznowienia pierwotnie odrzuconego pozwu. Chodzi o głośną sprawę sprzed dwóch lat.

Kontrowersje wokół Marilyna Mansona nie milkną, a ten wciąż zdaje się spędzać czas głównie w sądach. Z pewnością nie zmieni się to w najbliższym czasie - na początku listopada poinformowano, że ponownie trafi na wokandę głośna sprawa z 2019 roku, dotycząca napaści fizycznej na koncercie na fotografkę Susan Fountain. Pozew początkowo został oddalony przez sąd w Los Angeles, gdy powódka nie stawiła się na rozprawie, kilka miesięcy później jednak jej prawniczka złożyła apelację z prośbą o zmianę terminu rozprawy, a ta została przyjęta. Tym razem Mansona spotkała bardzo podobna sytuacja.

Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!

Była asystentka Mansona będzie dochodzić swoich spraw w sądzie!

Jedną z kobiet, która oskarżyła Mansona podczas fali wyznań kobiet, rozpoczętej przez byłą narzeczoną muzyka, aktorkę Evan Rachel Wood, była jego dawna asystentka, Ashley Walters. Ta pozwała Briana Warnera (prawdziwe imię i nazwisko Mansona) w maju 2021 roku za dyskryminację ze względu na płeć, molestowanie seksualne, napaść na tle seksualnym, ingerencję w korzystanie z praw obywatelskich i umyślne zadawanie cierpienia emocjonalnego. Już rok później jednak sprawa została oddalona przez sąd, gdyż ten uznał, że powódka zdecydowała się na złożenie oskarżenia zbyt późno. Walters postanowiła jednak złożyć apelację, a sąd w Kalifornii zdecydował o jej przyjęciu. Pozostaje czekać na kolejne szczegóły sprawy