Marilyn Manson mierzy się ze skutkami oskarżeń o napaści na tle seksualnym: Moja kariera jest skończona, grożą mi śmiercią

i

Autor: Invision/Invision/East News Marilyn Manson oskarżony o napaści na tle seksualnym

Marilyn Manson mierzy się ze skutkami oskarżeń o przestępstwa na tle seksualnym: "Moja kariera jest skończona, grożą mi śmiercią"

2022-11-18 13:46

W 2021 roku Marilyn Manson został oskarżony przez swoje byłe partnerki i współpracownice o liczne przestępstwa na tle seksualnym. Cztery osoby zdecydowały się złożyć pozwy, swoje postępowanie prowadzi także sam muzyk. Media w Stanach Zjednoczonych dotarły do nowych dokumentów prawnych, które opisują, z jakimi skutkami oskarżeń mierzy się Manson.

Marilyn Manson rozpoczął karierę muzyczną pod koniec lat 80. Pierwszy album założonego przez niego zespołu, zatytułowany Portrait of an American Family, ukazał się w 1994 roku, jednak grupa zyskała rozgłos jeszcze przed oficjalnym podpisaniem kontraktu, a to ze względu na budzące kontrowersje koncerty, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Sukces w mainstreamie nadszedł wraz z wydaniem EP-ki Smells Like Children, na której znalazł się cover utworu Sweet Dreams (Are Made Of This). Kolejne lata, to kolejne sukcesy, w znacznym stopniu podbijane licznymi kontrowersjami, jakie wzbudzał wokół swojej osoby lider formacji, czyli tak naprawdę Brian Warner - oskarżenia o satanizm, problemy z używkami, charakterystyczny wizerunek, brutalność i wiele innych. Wizerunek Mansona przyczynił się także do jednego, niezwykle znaczącego problemu. Niewiary dla słów ofiar, które oskarżyły muzyka o liczne przestępstwa na tle seksualnym.

Marilyn Manson oskarżony o liczne przestępstwa na tle seksualnym

W lutym 2021 roku Evan Rachel Wood, była narzeczona muzyka, za pośrednictwem swoim social mediów, oskarżyła Mansona o liczne nadużycia, które miały miejsce w czasie trwania ich związku. Niedługo później w ślad za aktorką poszły kolejne kobiety, które dzieliły się ze światem wstrząsającymi świadectwami. Wood, jak i szesnaście innych osób, zdecydowało się złożyć oficjalnie zawiadomienia do prokuratora. Departament szeryfa hrabstwa Los Angeles potwierdził, że prowadzi śledztwo w tej sprawie przeciwko Warnerowi. Ostatecznie także cztery osoby - Esmé Bianco, Ashley Morgan Smithline, Ashley Walters, i anonimowa kobieta złożyły przeciwko Mansonowi pozwy cywilne. Muzyk nie przyznał się do oskarżeń i próbował składać wnioski o odrzucenie pozwów wyżej wspomnianych kobiet, te jednak nie zostały uznane przez sąd.

Kilka miesięcy temu Warner złożył pozew przeciwko Evan Rachel Wood i jej partnerce, Ashley „Illma” Gore, oskarżając je o zniesławienie. Muzyk twierdzi, że kobiety spiskowały, by wrobić go w oskarżenia o przestępstwa na tle seksualnym. 

Krzysiek Sokołowski w Esce Rock o najnowszym singlu Nocnego Kochanka. Nago na hulajnodze?

Marilyn Manson mierzy się ze skutkami oskarżeń o przestępstwa na tle seksualnym: "Moja kariera jest skończona, grożą mi śmiercią"

Amerykańskie media, a konkretnie tabloid TMZ, dotarł do kolejnych dokumentów sądowych Mansona. Zgodnie z nimi muzyk twierdzi, że jego kariera jest skończona przez, jak twierdzi, fałszywe oskarżenia, a on i jego żona, Lindsay Usich, mierzą się z licznymi groźbami śmierci, on sam zaś jest bliski szaleństwa i bardzo boi się o swoją partnerkę. Warner potwierdził, że wytwórnia Loma Vista Recordings zerwała z nim kontrakt, a on został wykluczony ze wszystkich środowisk biznesowych w Hollywood. Manson jest zdania, że jego twórczość bardzo cierpi na całej tej sytuacji, gdyż nie może on grać koncertów, nagrywać nowych płyt, wydać książki, żadna galeria nie chce także wystawić jego obrazów. Okazuje się, że Warner w wyniku oskarżeń stracił także rolę w dwóch produkcjach - Amerykańscy Bogowie Bastion.