Marillion

i

Autor: Facebook/Marillion

Wiadomości

Marillion ogłosił daty koncertowych weekendów na 2025. Tym razem grupa ominie Polskę

W przyszłym roku muzycy Marillion, już po raz kolejny, wyruszą w wyjątkową, "weekendową" trasę. Tym razem grupa jednak ominie Polskę.

Marillion ogłosił daty koncertowych weekendów na 2025

Brytyjska formacja Marillion już od ponad dwudziestu lat kultywuje tradycję w postaci organizacji tzw. "Marillion Weekend". Muzycy zespołu, w ramach wspomnianych weekendów, odwiedzają różne miasta, aby zagrać serię wyjątkowych koncertów. W ich czasie wykonują m.in. poszczególne albumy w całości. 

Oto ranking 10 najlepszych zespołów rockowych. Czołówka może zaskoczyć!

W przeszłości zespół nie raz zorganizował "Marillion Weekend" w naszym kraju. W 2017, 2019, 2022 muzycy Marillion dali cykl takich koncertów. I to za każdym razem w łódzkim klubie Wytwórnia. 

W 2025 roku grupa jednak nie odwiedzi Polski w ramach "weekendów". Gdzie będzie więc można w przyszłym roku trafić na "Marillion Weekend"? Poniżej udostępniamy szczegółową rozpiskę:

  • 12-16 marca – Port Zelande (Holandia)
  • 28-30 marca – Montreal (Kanada)
  • 11-12 kwietnia – Paryż (Francja)
  • 25-26 kwietnia – Girona (Hiszpania)
  • 9-10 maja – Padwa (Włochy)
  • 24-25 maja – Leicester (Anglia)
  • 13-14 czerwca – Oslo (Norwegia)
  • 20-21 czerwca – Berlin (Niemcy)

Marillion zapowiedział nowy koncertowy album

Już niebawem, bo 21 czerwca, na rynku ukaże się nowe koncertowe wydawnictwo od formacji Marillion zatytułowane "An Hour Before It’s Dark: Live In Port Zélande 2023". Dostępne będą różne wersje wydawnictwa (winyl, CD, DVD oraz Blu-ray). 

Przypomnijmy, że koncert zarejestrowano podczas specjalnego weekendu Marillion w Holandii, który miał miejscu w marcu ubiegłego roku. W jego trakcie muzycy wykonali w całości zawartość krążka "An Hour Before It’s Dark" (2022). A na bis pojawiły się utwory pochodzące z wcześniejszych płyt. 

Riffy tych utworów najczęściej wyszukują gitarzyści w sieci: