Marek Niedzielski

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Krystian Daszkowski

muzyczne nowości

Marek Niedzielski wie, co jest w życiu ważne. Nowy singiel "Chociaż Ty" już jest!

2024-05-21 13:39

Miłosna i nostalgiczna strona Marka Niedzielskiego uwydatnia się coraz bardziej. W najnowszym singlu zatytułowanym Chociaż Ty, artysta stara się jednak przekazać nam, że taka otwartość jest niekiedy niełatwym zadaniem, a sama droga nauczenia się tego procesu może być bardzo wyboista. Zupełnie tak jak sama historia powstawania numeru.

Singiel "Chociaż Ty" powstał podczas jednej z imprez, na której byłem. Początkowo wysłaliśmy go do jednego z producentów z USA, by po prostu sprawdzić się i przekonać, co stanie się z numerem. Jednak finalnie mimo aprobaty nie zdecydowaliśmy się na jego produkcję za oceanem i tak naprawdę nie zmieniliśmy nic w jego pierwotnej formule. Warstwa tekstowa singla miała odzwierciedlać moje przekonanie o tym, że żyjemy w tak wielkim tłumie, że jedynie dostrzeżenie nas przez najbliższych jest w stanie dać nam jakiekolwiek poczucie bezpieczeństwa i zauważenia. Nie ma sensu starać się zaspokoić wszystkich, bo jest na to zbyt wielu kandydatów — mówi Marek.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

O singlu

Singiel Chociaż Ty po raz kolejny zabiera słuchaczy w tekstową podróż, w której ukryto bardzo wiele metafor i nieoczywistych smaczków. Przy samym tworzeniu singla Chociaż Ty artyście nieodzownie towarzyszyli Paweł Stachowiak i Fryderyk Szulgit. Piosenka Chociaż Ty to już czwarty utwór wydany w tym roku, który razem z Następną kolejką, Chwyć mnie i Kiedyś musi przejść, zapowiada nadchodzący album Marka Niedzielskiego. Płyta o tytule Zabawa Mistrzów ujrzy światło dzienne latem.

O artyście

Marek Niedzielski to muzyczny ekstrawertyk, któremu zdarza się niekiedy odpływać w natłoku introwertycznych myśli. To właśnie one są głównym motorem napędowym w tworzeniu ciekawych kompozycji, którym nigdy nie brakuje przemyślanego tekstu i tworzącej się między wierszami relacji artysty ze swoimi słuchaczami. Jego muzyka pozbawiona jest niepotrzebnych ozdobników, by w myśl odwzorowania rzeczywistości – dostarczać nam jedynie najczystsze emocje, które nie zawsze są idealne.

Oto nasz wybór najlepszych utworów Dawida Podsiadły: