Maneskin

i

Autor: MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Maneskin na wielkim ekranie! Zespół stworzył muzykę do filmu o Elvisie Presleyu

2022-05-16 11:23

Maneskin wystąpił jako gość specjalny podczas finału Eurowizji 2022 w Turynie. Zwycięzcy poprzedniej edycji konkursu zagrali nowy singiel oraz przedpremierowo fragment piosenki z nadchodzącego filmu o Elvisie Presleyu! Posłuchajcie jak brzmi "If I Can Dream".

Zespół Maneskin stworzył muzykę do filmu ELVIS. Włoska kapela - w której skład wchodzą wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, gitarzysta Thomas Raggi oraz perkusista Ethan Torchio - zaprezentowała się na wielkiej scenie podczas finału 66. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Przypomnijmy, że Maneskin wygrali poprzednią odsłonę tego muzycznego wydarzenia, a teraz pojawili w roli gościa specjalnego. Mogliśmy usłyszeć nie tylko nowy singiel "Supermodel", ale dodatkową kompozycję, która pojawi się w filmie "Elvis". Posłuchajcie fragmentu utworu, który już 24 czerwca 2022 wybrzmi na wielkich ekranach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Maneskin w klimacie Kalifornii - "Supermodel" przebije "Zitti e buoni"?

EskaROCK LIVE! - wywiad - Organek

Maneskin - piosenka zespołu w filmie Elvis. Pasuje do produkcji?

"Zitti e buoni" to numer, który zagwarantował zespołowi zwycięstwo w finale Eurowizji oraz międzynarodową rozpoznawalność. Zespół cieszy się teraz wielkim zainteresowaniem na całym świecie, a koncerty sprzedają się w niesamowitym tempie. To było do przewidzenia, że Maneskin dostanie propozycję stworzenia kompozycji do jakiegoś filmu. Już w czerwcu kapela pojawi się na soundtracku do produkcji Baza Luhrmanna - "ELVIS". Numer, który usłyszmy nazywa się "If I Can Dream", a jego fragment możecie posłuchać poniżej na oficjalnej zapowiedzi.

Sonda
Lubisz muzykę zespołu Maneskin?

ELVIS - obsada, data premiery

Wytwórnia Warner Bros stworzyła film biograficzny oparty na życiu Elvisa Presleya. Pierwotnie tytuł miał się ukazać w listopadzie 2021 roku, jednak zdecydowano się przesunąć premierę na 24 czerwca 2022 roku. W obsadzie filmu znaleźli się między innymi: Austin Butler (główna rola), Tom Hanks, Olivia DeJonge, Dacre Montgomery, Luke Bracey oraz Kodi Smit-McPhee.