Måneskin w klimacie Kalifornii - Supermodel przebije Zitti e buoni?

i

Autor: Rex Features/East News Nowy singiel zespołu Måneskin

Måneskin w klimacie Kalifornii - "Supermodel" przebije "Zitti e buoni"?

2022-05-13 11:06

Na dzień przed występem podczas finału tegorocznej Eurowizji, w piątek 13 maja, zespół Måneskin zaprezentował nowy singiel! Czy powstały we współpracy z najbardziej uznanymi producentami na świecie kawałek “Supermodel” przebije ubiegłoroczny hit "Zitti e buoni"? Posłuchajcie tej utrzymanej w klimacie Kalifornii piosenki!

Zespół Måneskin podbił świat muzyki po ubiegłorocznym zwycięstwie na Eurowizji. Grupa wystąpiła na konkursie, po uprzedniej wygranej na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, z numerem Zitti e buoni, który zawładnął zarówno europejskimi, jak i światowymi listami przebojów. Grupa rzuciła się w wir koncertów, w ramach których zawitała także do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędziła trochę czasu i pojawiła się na takich wydarzeniach jak iHeartRadio Music Awards 2022, gdzie nagrodzona została w kategorii Best New Alternative Artist.

Zespół Måneskin powraca z nowym singlem - “Supermodel”

Już od ubiegłego roku wiadomo, że Måneskin pracuje nad następcą ubiegłorocznego albumu Teatro d'ira: Vol. I -w  październiku 2021 ukazał się pierwszy premierowy singiel zespołu od czasu Eurowizji, czyli numer Mammamia. Od tamtej pory zespół nie prezentował nowej muzyki - zmieniło się to na początku maja - to wtedy grupa zapowiedziała kawałek Supermodel, który ukazał się w piątek 13 maja. Premiera miała miejsce na dzień przed finałem tegorocznego konkursu Eurowizji, na którym to zespół zagra.

Wywiad z Maneskin

“Supermodel” czyli klimat Kalifornii w słuchawkach

Za produkcję singla odpowiada Max Martin - szwedzki producent muzyczny, znany ze współpracy z popowymi sławami, m.in. Britney Spears, Arianą Grande, Taylor Swift czy The Weekndem. Trudno nie usłyszeć, że dłuższy pobyt w USA mocno wpłynął na twórczość grupy, a gitarowe intro kojarzy się z klimatem Kalifornii i stylem Red Hot Chili Peppers. Zespół zdradził także, że pracuje z Martinem nad całą płytą, która nagrywana jest w Los Angeles, nie wiadomo jednak, kiedy ukaże się projekt.