Manchester Orchestra z nowym albumem „The Valley of Vision”

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Shervin Lainez Nowy album od Manchester Orchestra

Manchester Orchestra z nowym albumem „The Valley of Vision”

2023-03-14 11:52

Grupa Manchester Orchestra prezentuje nowy album zatytułowany „The Valley of Vision”.

Krążek to następca wydanego w 2021 „The Million Masks of God” oraz kolejny wyraz wspólnotowej, katartycznej ekspresji grupy dowodzonej przez Andy’ego Hulla. Pisanie albumu rozpoczęło się dzięki przypadkowemu znalezisku latem 2021. Hull szukał w walizce swojego notatnika z tekstami. Zamiast tego trafił na zbiór purytańskich modlitw z 1975 zatytułowany „The Valley of Vision”. Był to prezent świąteczny od mamy. Tytuł stał się mantrą, która zainspirowała muzyków do stworzenia idyllicznej, kosmicznej energii, jaka przewija się przez cały album. To ewolucja z gitarowych początków zespołu do surowego pianina, syntetycznego basu Andy’ego Prince’a oraz zmiennokształtnego brzmienia perkusji Tima Very’ego.

O nowym wydawnictwie lider grupy, Andy Hull, mówi:

Przy tworzeniu „The Valley of Vision” wpadliśmy na ekscytujący pomysł opowiedzenia o przyszłości, jaka może być dla nas pod kątem tego, jak tworzymy. Podczas pisania albumu ani razu nie zdarzyło się tak, że cały zespół był w jednym pomieszczeniu. Tworzenie tych kompozycji przypominało raczej eksperymenty naukowe, które zaczęliśmy od podstaw i rozbudowywaliśmy wraz z czasem. Intrygowało nas robienie rzeczy niezgodnie z instrukcją lub w nowy dla nas sposób. W ten sposób łapaliśmy wiele inspiracji.

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii

Wyjątkowa promocja wydawnictwa

Manchester Orchestra ma na koncie wysokie miejsca na listach Billboardu, udział na najsłynniejszych festiwalach muzycznych oraz współpracę m.in. z reżyserami nagrodzonego Oscarami „Wszystko wszędzie naraz”. Na każdym kolejnym albumie tworzą nowe, fascynujące światy. Przed premierą „The Valley of Vision”, zespół udostępnił stronę internetową z eksperymentalnymi animacjami 3D.