Maciej Maleńczuk, Dawid Podsiadło

i

Autor: Wojciech Olkusnik/East News, Facebook/Dawid Podsiadło

Wiadomości

Maciej Maleńczuk ostro o Dawidzie Podsiadle: "Nie jest wart, aby zapełniać stadiony"

Maciej Maleńczuk znany jest ze swojego ciętego języka. W programie "Mellina" u Marcina Mellera mocno wypowiedział się na temat twórczości Dawida Podsiadły. – Uważam, że jest merkantylny do szpiku kości. Jako młody człowiek mógłby chociaż otrzeć się o coś kur** ambitniejszego – powiedział lider zespołu Homo Twist.

Maciej Maleńczuk ostro wypowiedział się o Dawidzie Podsiadle

Nie od dziś wiadomo, że Maciej Maleńczuk to jedna z najbarwniejszych postaci na polskiej scenie muzycznej. Lider Homo Twist znany jest z tego, że w wywiadach nie gryzie się w język i mówi to, co myśli. 

Ostatnio Maleńczuk był gościem Marcina Mellera w programie "Mellina". W czasie długiej rozmowy opowiedział m.in. o tym, co sądzi o Dawidzie Podsiadle i sanah. Jak się okazało: większą sympatią darzy młodą wokalistkę (w pewnym momencie Maleńczuk powiedział, że "wolałby słuchać sanah" niż utworów Podsiadły).  

Mellina - Maciej Maleńczuk o sanah i Podsiadło. Kogo nie jest w stanie słuchać?

Nie podoba mi się, że Podsiadło zapełnia stadiony, z kolei sanah może je zapełniać. Podsiadło mi się nie podoba. Uważam, że jest merkantylny do szpiku kości. Jako młody człowiek mógłby chociaż otrzeć się o coś kur** ambitniejszego. Generalnie jest to zdolny chłopak. Tam się wszystko zgadza. Ale nie jest wart tego, żeby zapełniać stadiony. Być może dla osób, które na te koncerty chodzą, będzie to największe przeżycie w życiu. Nie sądzę jednak – powiedział Maleńczuk. 

Dodał też, że kiedyś usłyszał w radiu jeden z utworów Dawida Podsiadły, który... mu się naprawdę spodobał. 

Prawdę mówiąc, kiedyś usłyszałem jakiś fajny kawałek w radiu. Myślę sobie: "Kur**, żeby to nie był tylko Podsiadło". I okazało się, że był to jednak Podsiadło. To był utwór pod tytułem "Post". Ale ten utwór zdjęli z anteny, bo się okazało, że wzbudził jakieś złe reakcje. Zamiast niego przyszła jakaś piosenka "Być tam gdzie ty" [Maleńczukowi zapewne chodzi o utwór "To co masz Ty!" – przyp. red.], kolejna taka bzdurka. Natomiast "Post" mi się spodobał. Jak widać: chłopak potrafi zrobić coś fajnego, ale ktoś go zmusza do tego, żeby był merkantylny.  

Więcej ciepłych słów od Macieja Maleńczuka w rozmowie z Marcinem Mellerem usłyszała natomiast sanah. – Ona jest taka "krakowska" [choć artystka pochodzi z Warszawy – przyp. red.]. Nic tylko założyć jej wianuszek i sukienkę. Niech tak biega po łąkach i śpiewa poezję. Ma głos takiej starszej pani. Jakby miała 80 lat. Ale to nie jest pierwszy taki głos w historii polskiej piosenki. Natalia Przybysz też ma taki głos. Bob Marley, w pewnych momentach, również śpiewał jak stara baba. Jak się wsłuchasz w Maleńczuka, to też tak czasem jest (śmiech).

Powrócił zespół Homo Twist

Niedawno z płytą "Spider" powrócił zespół Homo Twist. Na wydawnictwie znalazło się 17 najważniejszych utworów grupy w nowych wersjach. Całość jest bogato i kunsztownie zdobiona. W wersji deluxe, obfitującej w zdjęcia i niecodzienne motywy poligrafii, m.in. uwypuklonego złotego pająka (tytuł albumu zobowiązuje), znajdziemy płytę CD oraz grawerowany pendrive, również z motywem… pająka.

Albumu jednak nie znajdziemy na popularnych serwisach streamingowych. 

Rozwiąż nasz quiz:

Quiz: Jak dobrze znasz teksty Maćka Maleńczuka?

Pytanie 1 z 10
1. W piosence "Twist again" Maleńczuk mówi wiele o sobie. Co wywołało największe kontrowersje?