Machine Gun Kelly porażony przez prąd na scenie. Wypadki na koncertach niestety się zdarzają

i

Autor: JAVIER TORRES/AFP/East News

Machine Gun Kelly porażony przez prąd na scenie. Wypadki na koncertach niestety się zdarzają

2023-02-20 13:57

Muzyka to niewdzięczna kochanka. Nie dość, że sukces nie zawsze zależy od pracy artysty i jakości jego sztuki, to jeszcze nawet w trakcie najlepszej scenicznej zabawy może Was coś popieścić. Nie, nie w ten sposób, a w taki, w jaki popieściło amerykańską gwiazdę podczas występu na festiwalu Coors Light Bird’s Nest w tym roku.

Na szczęście muzykowi się nic poważnego nie stało, ale przy tej okazji postanowiliśmy Wam przypomnieć kilka innych wypadków scenicznych. Niektóre niestety skończyły się poważnymi kłopotami zdrowotnymi artystów. Rock’n’roll to nie rurki z kremem. To sport wyczynowy i wysokiego ryzyka.

Machine Gun Kelly - Porażenie prądem na scenie Coors Light Bird’s Nest.

Na szczęście nic poważnego się mu nie stało. 

Metallica – Montreal, 1992

Podczas niesławnego koncertu w Montrealu doszło do wybuchu instalacji pirotechnicznej, która raniła Jamesa Hetfielda. Gitarzysta miał poparzenia drugiego stopnia, koncert trzeba było przerwać. Tego samego wieczoru miał wystąpić Guns'n'Roses, którego koncert opóźnił się, a następnie został przerwany. O zamieszkach, które wybuchły potem przeczytacie tutaj.

Marylin Manson – wypadek w Nowym Jorku, 13.09.2017

Wokalista został przygnieciony przez element scenografii, który nie był dostatecznie mocno przykręcony do podłoża. Trafił do szpitala, trasa koncertowa została przerwana, by mógł wrócić do zdrowia.

Foo Fighters – Szwecja, Göteborg, 2015

Dave Grohl spadł ze sceny i poważnie złamał nogę. Poprosić fanów, by poczekali, po czym, jak tylko założono mu gips, wrócił na scenę i dokończył występ.

Steelheart – wypadek w Denver, 1992

Podczas koncertu wokalista Miljenko Matijevic próbował się wspiąć na wieżę oświetleniową, ta jednak była niedostatecznie zabezpieczona i runęła na muzyka, który nie zdążył uniknąć. Wieża uderzyła go w głowę i przygniotła do ziemi. Miał złamany nos, kość policzkową i szczękę, skręt kręgosłupa i poważne kłopoty z pamięcią. Wydarzenie było na tyle traumatyczne, że Steelheart nie wrócił na scenę przez kolejne 4 lata, a i wtedy ze starego składu pozostał tylko Matijevic. 

KISS – Ace Frehley – porażenie prądem w 1976

Gitarzysta został porażony prądem gdy podczas prób przed koncertem szedł metalową klatką schodową i złapał się za poręcz. W pobliżu był przewód elektryczny, który ktoś źle zabezpieczył. Koncert trzeba było opóźnić, ale Ace w końcu zagrał. Wspomnienie tego doświadczenia popchnęło go do napisania przeboju "Shock me". 

Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!