Metallica przekaże 250 tysięcy dolarów na pomoc dla Syrii i Turcji

i

Autor: Facebook / Hussein Malla/Associated Press/East News

Metallica przekaże 250 tysięcy dolarów na pomoc dla Syrii i Turcji

2023-02-16 15:28

Najsłynniejszy zespół metalowy świata grał już chyba wszędzie (nawet na obu biegunach naszej planety), jego muzykę można usłyszeć w każdym zakątku globu. Co jeszcze mogą osiągnąć? Nie wiemy, ale właśnie udało im się zrobić coś bardzo dobrego. Przeznaczyli na dobry cel prawdziwy wór pieniędzy.

Metallica prowadzi swoją własną organizację charytatywną, dzięki której może przekazywać środki na cele dobroczynne. Wśród partnerów fundacji All Within My Hands Foundation są dwie, które właśnie teraz niosą pomoc w Turcji i Syrii: Direct Relief oraz World Central Kitchen. Każda z nich otrzyma od zespołu po 125 tysięcy dolarów.

W zrujnowanej wojną Syrii oraz borykającej się z organizacyjnym chaosem Turcji trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 spowodowało apokaliptyczne straty. Zginęło ponad 41 tysięcy osób, rannych zostało dwa razy tyle, a prawie 200 tysięcy ludzi trzeba było ewakuować z zawalonych miast. Według informacji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pomocy humanitarnej w regionie potrzebuje 26 milionów osób.

„Wolność jest jak powietrze” - Tomek Lipiński w Esce ROCK!