Łydka Grubasa świętuje XX-lecie w Proximie. SZCZEGÓŁY KONCERTU

i

Autor: Materiały prasowe

Łydka Grubasa świętuje XX-lecie w Proximie. SZCZEGÓŁY KONCERTU

2022-03-30 13:11

To nie żart - w najbliższy piątek, czyli 1 kwietnia, zespół Łydka Grubasa wystąpi w warszawskiej „Proximie”. Stołeczny koncert to jeden z kluczowych etapów trasy, podczas której grupa świętuje swoje XX-lecie. Razem z Łydką wystąpią również Hook oraz Tupolev.

Podczas jubileuszowych koncertów fani Łydki mogą spodziewać się bardzo zróżnicowanego repertuaru utworów. Jak zapowiedział Bartosz „Hipis” Krusznicki, wokalista:

Będzie wszystko to, co najlepsze wyszło nam „spod strun” w ciągu dwóch dekad. Oczywiście, nie zabraknie najbardziej znanych „hiciorów”, ale tym razem gramy też kawałki, które rzadko bądź dawno bywały wykonywane na koncertach. Raz, że kapitalnie prują ze sceny, dwa, zależy nam, żeby nasza wspaniała Publiczność mogła posłuchać również czegoś troszkę innego niż na poprzednich trasach.

Co tam w środku gra - Jelonek

XX-lecie Łydki wystartowało z początkiem marca. Według menegera zespołu – Marcina Koćmierowskiego – Warszawa to jedno z ulubionych do grania miejsc Łydki.

Zawsze mieliśmy tu fenomenalne koncerty. Liczymy, że tym razem też będzie gorąco. Zespół mocno przygotowywał się do trasy, koncerty wyprodukowane są na topowym poziomie. Jesienna część trasy będzie okraszona płytą – niespodzianką, chłopaki w trasę wyruszyli praktycznie ze studia. Naprawdę warto wybrać się na koncert i zobaczyć, co wyprawia się na scenie – są to unikalne doznania wizualno – dźwiękowe”.

Razem z Łydką wystąpią grupy Hook oraz Tupolev. Oba wykonują klasycznego hard rocka z polskim, zaangażowanym tekstem. „Na koncerty staramy się zawsze zapraszać zaprzyjaźnione kapele” - mówi Maciej „Ziggy” Charytoniak, gitarzysta Łydki. „Hook i Tupolev grają wyśmienicie, cały koncert to po prostu Wydarzenie, na które zapraszamy wszystkich fanów rockowego grania. Nudy nie będzie nawet przez sekundę!”

Czy tak się stanie? Przekonajcie się w najbliższy piątek. 1 kwietnia Łydka, Hook oraz Tupolev zapraszają do „Proximy”! Dzień później, dokładnie w tym samym składzie, zespoły pojawią się w poznańskim klubie u Bazyla.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny