Łukasz Drapała odchodzi z zespołu Chemia! Jakie plany na przyszłość ma muzyk?

i

Autor: AKPA Łukasz Drapała żegna się z Chemią!

Łukasz Drapała odchodzi z zespołu Chemia! Jakie plany na przyszłość ma muzyk?

2024-02-06 9:32

Łukasz Drapała to nazwisko bardzo dobrze znane słuchaczom i odbiorcom polskiej sceny ciężkich brzmień. Dał się poznać zarówno jako wokalista solowy, ale także, a może przede wszystkim, członek znanych zespołów rockowych. Od 2011 roku Drapała pozostawał członkiem formacji Chemia, jednak niestety, jak właśnie poinformował, zdecydował się odejść z grupy!

Łukasz Drapała to jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych polskich wokalistów rockowych. Choć z wykształcenia jest ekonomistą, historykiem sztuki i menedżerem kultury, to od lat całkowicie poświęca się muzyce. Jego pierwszym zespołem był Day Tripper, którego członkiem był w latach 2006-2007, kolejno współpracował z grupami Fat Belly Family i Drapieżcy. Przełomowy stał się dla artysty rok 2011, kiedy to został on wokalistą warszawskiej formacji Chemia. To z nim w składzie ta osiągała największe sukcesy, zdobywała branżowe nagrody i miała okazję występować przed takimi legendami, jak Metallica czy Guns N' Roses. W 2016 roku Drapała odszedł z Chemii i skupił się na działalności własnego projektu Łukasz Drapała & Chevy, do warszawskiej grupy wrócił jednak dwa lata później. O muzyku zrobiło się szczególnie głośno dwa lata temu, gdy wziął udział w programie "The Voice of Poland", gdzie doszedł do finału, w którym zajął ostatecznie drugie miejsce.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - Polska

Łukasz Drapała ogłosił odejście z Chemii!

Jak poinformował sam wokalista, ścieżki jego i Chemii ponownie rozchodzą się. W poniedziałek 5 lutego Drapała zamieścił w swoich social mediach wpis, w którym poinformował, że po 13 latach, z krótką przerwą, odchodzi z zespołu! W oświadczeniu artysta dziękuje fanom i kolegom z formacji, a jako powód decyzji podaje chęć rozpoczęcia kariery solowej i pójścia muzyczne w nieco innym kierunku, choć nie pozbawionym ciężkich klimatów. Muzyk nie ukrywa, że ma wiele pomysłów, w autorskiej działalności zamierza stawiać na eksperymenty, na ten moment koncentruje się na działaniach solowych, nie wyklucza jednak zaangażowania się jako wokalista w działalność innego zespołu.

Drapała prześmiewczo zaznaczył, że nie chodzi o grupę Dżem, nawiązując w ten sposób do swojego wpisu sprzed kilku tygodni, który rozbudził plotki, jakoby to on miał zająć w formacji miejsce odchodzącego Macieja Balcara. Przypominamy, że od kwietnia z legendarnym zespołem współpracę jako wokalista rozpocznie syn Ryszarda Riedla, Sebastian Riedel.

Czy dobrze znasz teksty piosenek zespołu Dżem? Quiz dla fanów kultowych utworów polskiego rocka

Pytanie 1 z 10
Jajo jakiego koloru znajdował podmiot liryczny w utworze "Paw"?