Linkin Park

i

Autor: Materiały prasowe - fot. James Minchin

Linkin Park prezetuje KOLEJNY nieznany utwór z wokalem Chestera Benningtona! "Friendly Fire" już jest!

2024-02-23 7:36

Już od kilku dni coś tajemniczego dzieje się w socialach Linkin Park. Mówiło się, że grupa przygotowuje się do zapowiedzi wydania tzw. "Greatest Hits", a to jednak nie wszystko! Szybko stało się jasne, że już za chwilę światło dzienne ujrzy KOLEJNY dotąd niewydany utwór, w którym słychać wokal Chestera Benningtona! "Friendly Fire" jest już dostępny!

Zeszły rok był naprawdę dobrym czasem dla wszystkich fanów i fanek Linkin Park. To właśnie w 2023 roku minęło równo 20 lat od premiery drugiego albumu studyjnego formacji, a jubileusz kultowej Meteory stał się okazją do zaprezentowania światu kompozycji szczególnych, dotąd niewydanych, w tym Lost i Fightning Myself, które podbijały światowe listy przebojów i biły rekordy w streamingu. Mało? Najwyraźniej! Już teraz możemy posłuchać KOLEJNEGO niepublikowanego dotąd utworu!

Linkin Park - 5 ciekawostek o albumie “Meteora” | Jak dziś rockuje?

NOWY kawałek od Linkin Park już jest!

Już w 2020 roku Mike Shinoda mówił otwarcie, że podczas sesji nagraniowych do albumu One More Light, jak się okazało ostatniego w karierze Linkin Park, powstało dużo więcej kompozycji i wiele z nich zasługuje na to, by ujrzeć światło dzienne. Muzyk wymieniał w tym kontekście numer, zatytułowany Friendly Fire, który został już nawet zmiksowany i ukończony, ostatecznie jednak nie znalazł się na trackliście płyty.

Wszystko jasne - kawałek w końcu został udostępniony do odsłuchu! Informacja ta przychodzi w następstwie ostatnich działań grupy w socialach, która to zmieniła swoje grafiki - te teraz opatrzone są konturem w zielonym odcieniu - utworzyła kanał nadawczy w serwisie Instagram, gdzie także udostępnia zdjęcia z tytułami i tekstami swoich największych przebojów, również opatrzone konturem w zielonym odcieniu. Wszystko to spowodowało, że fani i fanki zaczęli spekulować, że Linkin Park przymierza się do wydania albumu z rodzaju "Greatest Hits". Wiadomo już, że te były słuszne! Już 12 kwietnia ukaże się kompilacja Papercuts (Singles Collection 2000–2023), a na tej znajdzie się Friendly Fire, który ukazuje się w piątek 23 lutego! Grupa zaznacza, że jest to niewydany dotąd utwór, który powstał w ramach sesji do One More Light - posłuchaj go poniżej!

Sprawdź, jakie ciekawostki kryją się za albumem "Meteora"!

Listen on Spreaker.