Linkin Park - Lost zadebiutował na PIERWSZYM miejscu listy Billboard! To historyczne osiągnięcie!

i

Autor: Materiały prasowe Wielki sukces Linkin Park!

Linkin Park - "Lost" zadebiutował na PIERWSZYM miejscu listy Billboard! To historyczne osiągnięcie!

2023-02-20 10:10

Utwór "Lost" już od dnia swojej premiery cieszy się ogromną popularnością i wielkim uznaniem wśród fanów Linkin Park. Nie da się ukryć - numer genialnie oddaje klimat obchodzącej w tym roku swoje 20-te urodziny "Meteory". Grupa ma właśnie wielki powód do świętowania - "Lost" dotarł na szczyt jednego z zestawień amerykańskiego "Billboardu"!

Już od stycznia fani zespołu Linkin Park liczyli na to, że ten postanowi świętować nadchodzące dwudziestolecie swojego drugiego albumu studyjnego. Meteora ukazała się 25 marca 2003 roku i powtórzyła sukces przełomowego krążka Hybrid Theory. Na oficjalne wieści wielbiciele kapeli musieli trochę poczekać, tym bardziej, że grupa postanowiła się nieco z nimi zabawić, najpierw udostępniając odliczający czas zegar, następnie tajemniczą grę, na samym końcu dopiero zapowiadając premierę niewydanego wcześniej utworu. Lost, wraz z charakterystycznym klipem, ukazał się w piątek 10 lutego i natychmiast spotkał się z ogromnym uznaniem fanów. Numer był najczęściej streamowanym na całym świecie w kilka dni po premierze. Teraz zespół ma kolejny powód do świętowania.

"Lost" debiutuje na szczycie listy Billboard Rock & Alternative Airplay!

O popularności utworu najlepiej świadczy fakt, iż zadebiutował on na szczycie zestawienia Billboard Rock & Alternative Airplay! Jak podał magazyn, jest to pierwszy utwór od ponad dekady, który dotarł do pierwszego miejsca tej listy od razu po swojej premierze i jeden z zaledwie czterech, któremu się to udało. "Billboard" wskazał także, że "Lost" jest pierwszą piosenką w archiwach tej listy przebojów, która znalazła się na pierwszym miejscu po śmierci wokalisty. Gratulujemy wielkiego sukcesu i czekamy na kolejne smaczki z jubileuszowej edycji Meteory!

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?