Lider Fear Factory o nowym wokaliście: To on zasługuje na miano muzyka bardziej niż ja

i

Autor: Wikipedia

Lider Fear Factory o nowym wokaliście: "To on zasługuje na miano muzyka bardziej niż ja"

2022-11-16 13:01

Zmiany w składzie zespołów muzycznych to zawsze kłopot, ale Fear Factory jest w tym mistrzem. Ma za sobą 2 rozpady, powroty oraz dramatyczne sądowe batalie między członkami. Dwa lata temu w atmosferze konfliktu Dino Cazares pożegnał się z Burtonem C. Bellem i wygląda na to, że w końcu jest szansa na to, że zespół wróci na scenę.

Niestety, Cazares wciąż nie zdradza nazwiska następcy Bella, ale zapewnia, że zespół zaczął już próby i przygotowuje setlistę na nadchodzące koncerty. Oficjalne ogłoszenie nazwiska nowego wokalisty ma nastąpić w lutym 2023, wraz z wydaniem nowego singla. Do tego czasu Dino pozostaje enigmatyczny. Podczas rozmowy z kanałem Heavy Debriefings muzyk nie krył zachwytu nad zdolnościami muzycznymi kandydata.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

- Wokalista, którego mamy obecnie jest multiinstrumentalistą – mówi Cazares – potrafi grać na gitarze, basie, perkusji i klawisza, a do tego śpiewa. To facet o wielu talentach i nie mogę się doczekać, aż przedstawię go światu. [...] To on zasługuje na miano muzyka bardziej niż ja.

Ostatni premierowy album z udziałem poprzedniego wokalisty Fear Factory wydało w 2021 roku. „Aggression Continuum” nagrywał jako trio, Cazares zajął się zarówno partiami gitar, basu jak i aranżami. W tym roku ukazał się „Recoded”, na którym znalazły się remiksy kawałków kapeli. W przyszłym roku zespół ruszy w trasę ze Static-X po USA. Towarzyszyć im będą na części koncertów Twizted i Mushroomhead. Grac będą od lutego do kwietnia. Trzymamy kmocno kciuki, by po zakończeniu tej trasy znaleźli czas na Europę i wizytę w Polsce.