3 metalowe syreny w 1 piosence. Epica pochwaliła się nowym singlem

i

Autor: YouTube

3 metalowe syreny w 1 piosence. Epica pochwaliła się nowym singlem

2022-11-14 10:14

Z pewnością fanki i fani symfonicznego metalu z kobiecymi wokalami będą zachwyceni. Trzy różne barwy głosu, trzy style śpiewania, trzy znane osobowości sceniczne. Kolaboracje wśród artystów i artystek metalowych nie są rzadkie, ale ta ma szansę przejść do historii. Nie tylko ze względów muzycznych.

Trzeba przyznać, że to ciekawa mieszanka smaków, bo każda z wokalistek ma inne muzyczne korzenie. Simone Simmons to spektrum od metalu po operę. Od 20 lat jest frontmenką jednej z najbardziej znanych holenderskich kapel w historii rocka. Epica właśnie rusza z promocją albumu „The Alchemy Project”, dziewiątego krążka w swojej historii.

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock

Myrkur to duńska wokalistka Amalie Bruun, która zdobyła uznanie rynku jako przedstawicielka powracającej mody na black metal. Wiele mediów okrzyknęło ją kobiecą interpretacją norweskiej odmiany tego nurtu, czyli takich klasyków jak Marduk czy Mayhem. Udało się jej jednak wyjść z podziemnej niszy. Do tej pory nagrała trzy płyty oraz dwa EP. Do ekstremalnej muzyki gitarowej dorzuciła fascynację ludowością i muzyką folkową, co ukształtowało jej wizerunek sceniczny i przekaz.

Trzecią syreną jest Charlotte Wessels. Przez wiele lat śpiewała w holenderskim zespole Delain. Od 2020 roku prowadzi z powodzeniem karierę solową. Na debiutanckim albumie „Tales from six feet under” pokazuje swoje dwa oblicza: rockowe i popowe.

Co może wyjść ze spotkania takich trzech osób? Coś bardzo ciekawego. Kawałek „Sirens of blood and water” odwołuje się do tradycyjnych baśni. Simone Simmons przekonuje, że został wspólnie napisany przez nią i Charlotte Wessles.

- Znamy się od wielu lat, ale nigdy dotąd nie pracowałyśmy razem – opowiada w rozmowie z Blabbermouth – Obie fascynujemy się syrenami i baśnią H. C. Andersena, chciałysmy więc napisać kawałek z punktu widzenia bohaterki „Małej syrenki”.

Trójka to symboliczna liczba w wielu kontekstach: trzy wieszczby przędły nić losu w nordyckich mitach, trzy wiedźmy w „Makbecie” przepowiadały przyszłość. Trzy syreny pokazują odmienne style śpiewania i trzy typy urody. Jedno jest pewne: osoby, które stylizowały im włosy powinny dostać jakąś osobną specjalną nagrodę, bo kadry z klipu mogłyby być reklamami szamponów i odżywek. Dość sarkazmu, obejrzyjcie i posłuchajcie, polecamy serdecznie!

Najnowsza płyta "The Alchemy Project" zapowiada się wyjątkowo ciekawie, w jej tworzeniu wzięli udział muzycy czołowych kapel z całego świata.

  1. The Great Tribulation [gościnnie FLESHGOD APOCALYPSE]
  2. Wake The World [gościnnie Phil Lanzon (URIAH HEEP) oraz Tommy Karevik (KAMELOT)]
  3. The Final Lullaby [gościnnie SHINING]
  4. Sirens - Of Blood And Water [gościnnie Charlotte Wessels & Myrkur]
  5. Death Is Not The End [feat. Frank Schiphorst (MAYAN) & Björn "Speed" Strid (SOILWORK)]
  6. Human Devastation [feat. Henri Sattler (GOD DETHRONED),Sven de Caluwé (ABORTED)]
  7. The Miner [feat. Asim Searah (DAMNATION PLAN),Niilo Sevänen (INSOMNIUM),Roel Van Helden (POWERWOLF)]
Epica

i

Autor: Materiały prasowe Okładka albumu "The Alchemy Project"