Lider Emperor chce nagrać album z Nergalem i Robem Halfordem. Rozmawiamy o tym od lat

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Wiadomości

Lider Emperor chce nagrać album z Nergalem i Robem Halfordem. "Rozmawiamy o tym od lat"

Czy powstanie blackmetalowy projekt, w którym, oprócz lidera formacji Emperor, znajdą się także Nergal i Rob Halford? Temat powrócił po kilku latach przerwy.

Ihsahn, Nergal i Halford w jednym projekcie? "To znajduje się na mojej liście życzeń"

Temat wspólnego projektu Ihsahna, lidera formacji Emperor, Roba Halforda, wokalisty Judas Priest i Nergala powrócił do przestrzeni medialnej po dłuższej przerwie. Norweski muzyk, w wywiadzie dla portalu "Metal Injection", przyznał, że wciąż ma nadzieję, że uda się w takim składzie nagrać album. 

Człowiek Z Metalu - o czym traktują blackmetalowe teksty piosenek?

Ten temat jest przedmiotem naszych rozmów od dłuższego czasu. To rzecz znajdująca się na mojej liście życzeń. Poza tym bardzo chciałbym spróbować swoich sił w stworzeniu ścieżek dźwiękowych lub czegokolwiek innego dla mediów. Myślę, że byłoby to bardzo interesujące. Z drugiej jednak strony na świecie jest mnóstwo kompozytorów – powiedział Ihsahn. 

Lider formacji Emperor ujawnił, w rozmowie z "Ultimate Guitar" w 2020 roku, że pomysł stworzenia czegoś z wokalistą Judas Priest sięga... początków tysiąclecia. – Rob zaczął o tym wspominać w 2000 lub 2001 roku. Byłem w szoku, kiedy nagle zadzwonił do mnie do domu. Myślę, że od samego początku był wielkim fanem Emperora

Halford nigdy nie ukrywał, że bardzo lubi black metal i chętnie nagrałby płytę właśnie w takim stylu. Czy takie wydawnictwo w niedalekiej przyszłości się w końcu ukaże? Czas pokaże... 

Oto najlepsze albumy w dorobku Judas Priest: