Liam Gallagher z wyjatkowym teledyskiem do Too Good For Giving  Up. Numer powstał w szczytnym celu

i

Autor: EMIL HELMS/AFP/East News Liam Gallagher z nowym utworem

Liam Gallagher porusza temat męskiego zdrowia psychicznego w utworze ""Too Good For Giving Up"

2022-10-11 9:59

W tym roku Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypadł na poniedziałek 10 października. To właśnie tego dnia Liam Gallagher podzielił się ze światem swoim najnowszym singlem. Mowa o utworze zatytułowanym "Too Good For Giving Up", który mocno nawiązuje do tematyki tego święta. Dochód ze sprzedaży numeru trafi na szczytny cel!

Liam Gallagher zyskał sławę i rozpoznawalność jako członek grupy Oasis, którą tworzył w latach 1991-2009 m.in. ze swoim bratem, Noelem Gallagherem, z którym obecnie pozostaje w otwarcie wrogich stosunkach. Po rozpadzie zespołu Liam i pozostali członkowie Oasis powołali do życia formację Beady Eye, w 2017 roku zaś muzyk rozpoczął karierę solową. W jej ramach nagrał już trzy albumy studyjne: As You Were (2017), Why Me? Why Not. (2019) i wydany w maju tego roku, świetnie przyjęty przez krytyków C'mon You Know. Do dnia premiery płyta promowana była czterema singlami, teraz do tego grona dołączył kolejny.

Wyjątkowe przesłanie w nowym singlu Liama Gallaghera

Dokładnie 10 października, czyli w dniu, kiedy w tym roku obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, artysta podzielił się ze światem kolejnym singlem ze wspomnianego wyżej albumu. Mowa o kompozycji Too Good For Giving Upktórej wymowa stała się okazją do poruszenia tematu męskiego zdrowia psychicznego, tak bardzo bagatelizowanego we współczesnym świecie. Liam połączył siły z organizacją charytatywną Talk Club - dochód ze sprzedaży utworu trafiać będzie właśnie do niej przez najbliższe pół roku.

Tomek Lipiński o numerze „Chyba że chcesz”

Samobójstwo jest największym zabójcą mężczyzn poniżej 50. roku życia, a Liam jest bohaterem dla wielu z tego pokolenia. Współpraca z nim nad czymś, co podnosi świadomość na temat misji Talk Club może sprawić, że ​​mężczyźni zaczną rozmawiać, uratuje życie - napisali przedstawiciele organizacji.

Emocjonujący teledysk do "Too Good For Giving Up"

Do Too Good For Giving Up powstał także emocjonujący teledysk. W roli głównej pojawia się w nim aktor David Jonsson, wideo zostało nakręcony w Manchesterze, rodzinnym mieście Gallaghera. Jego koncept ma pokazywać, jakim ciężarem jest codzienne życie z depresją. Sprawdź te wyjątkowe wideo poniżej.