Lenny Kravitz wyda album na jesieni i ruszy w trasę koncertową! Muzyk zdradza plany na przyszłość

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News Lenny Kravitz oficjalnie zapowiedział nowy album i trasę koncertową!

Lenny Kravitz wyda album na jesieni i ruszy w trasę koncertową! Plany artysty na ten rok

2023-05-26 12:46

Na nowości muzyczne od tego Pana czeka niemałe grono wielbicieli. Lenny Kravitz już jakiś czas temu dał wyraźnie do zrozumienia, że pracuje nad nową muzyką, teraz jednak zdradził naprawdę konkretne szczegóły! Wszystko wskazuje na to, że nowy album artysty ukaże się już w tym roku, a jego wydaniu towarzyszyć będzie światowa trasa koncertowa!

Lenny Kravitz od lat cieszy się mianem jednego z najbardziej lubianych i docenianych współczesnych artystów rockowych. Muzyk od samego początku kariery bardzo umiejętnie łączy klasyczne, rockowe brzmienie z muzyką własnych korzeni. Najlepszym tego przykładem jest wydany w 2018 roku ostatni album artysty, Raise Vibration. Nagrane na Bahamach wydawnictwo, będące efektem przełamania bariery pisarskiej, niesie sobą wspaniały klimat rocka i soulu i prezentuje wysokiej jakości teksty. Od jego wydania minie we wrześniu pięć lat. Wszystko wskazuje na to, że okres wyczekiwań na nowy projekt Kravitza właśnie dobiegł końca!

Tina Turner - najsłynniejsze utwory Królowej rock and rolla!

Lenny Kravitz oficjalnie zapowiedział nowy album i trasę koncertową!

Lenny był w tym roku prowadzącym galę rozdania nagród iHeartRadio Music Awards 2023, na której także wystąpił, prezentując medley swoich największych przebojów. Tuż przed wydarzeniem artysta udzielił wywiadu "Variety"w którym opowiedział o swoich planach na najbliższą przyszłość. W rozmowie Kravitz potwierdził, że jest na etapie miksowania nowej płyty, która miałaby ujrzeć światło dzienne już na jesieni! To jednak nie wszystko! W ramach promocji wydawnictwa muzyk wyruszy w 2024 roku w światową trasę koncertową! 

Jakie miałoby być nowe wydawnictwo? Lenny określił swoją nową płytę mianem "optymistycznej". Ma to być projekt, który muzyk chciał stworzyć już jako nastolatek, jeszcze przed wydaniem debiutanckiego Let Love Rule. Okazuje się, że Kravitz poszukuje obecnie współpracowników, którzy pojawią się gościnnie na wspomnianym albumie.

Tworzyłem wtedy muzykę pod innym nazwiskiem i nic z tego nie wyszło. Odnalazłem się dzięki "Let Love Rule”. To był swego rodzaju album-objawienie, ponieważ w końcu użyłem swojego prawdziwego imienia i pomyślałem:"„Chyba właśnie to powinienem robić”, ale ta nowa płyta celebruje jeszcze wcześniejszy okres. To album, którego nigdy nie miałem okazji zrobić - mówi Lenny Kravitz o nadchodzącym albumie.