Legendarny utwór The Beatles z MILIARDEM odtworzeń na Spotify!

i

Autor: Materiały prasowe Wielki sukces The Beatles w streamingu

Legendarny utwór The Beatles z MILIARDEM odtworzeń na Spotify!

2023-05-11 11:31

The Beatles to jedna z największych legend muzyki. To formacji przypisuje się sukces muzyki brytyjskiej na świecie, wpływ na rock and rolla, tak duży, że dający podwaliny innym gatunkom. Szał na punkcie Beatlesów często podaje się także jako punkt zwrotny w rozwoju popkultury. Formacja jest chętnie słuchana także dziś, o czym świadczy jej sukces na Spotify!

We wrześniu 1969 roku zespół The Beatles cieszył się już statusem jednej z najbardziej wpływowych formacji na świecie, a jego każdy kolejny ruch wzbudzał ogromne emocje zarówno wśród fanów, jak i krytyków. Choć niewielu zdawało sobie z tego sprawę, w grupie nie działo się już wtedy najlepiej. 26 września 1969 roku światło dzienne ujrzał album, zatytułowany Abbey Road, jak się okazało, ostatni, nagrany wspólnie w pełni przez cały zespół. Wydawnictwo osiągnęło natychmiastowy sukces komercyjny, nieco gorzej poradził sobie pod względem krytycznym, dziś jednak uznawany jest za ciekawy, chociażby ze względu na połączenie brzmienia bluesa, rocka i rocka progresywnego i stworzenie wrażenia, jakoby album tworzyła jedna, długa suita.

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Miliard odtworzeń The Beatles!

Jednym z kluczowych elementów albumu jest napisany przez George'a Harrisona utwór Here Comes The Sun. Prowadzona przez gitarę akustyczną kompozycja, choć nigdy nie została wydana jako oficjalny singiel, to cieszy się wśród fanów zespołu ogromną popularnością. Najlepszym tego dowodem jest fakt, iż utwór przekroczył w serwisie Spotify magiczną barierę MILIARDA odtworzeń! Jest to pierwsza kompozycja The Beatles, której udało się tego dokonać.