Gratka dla fanów The Beatles! Wyjątkowe, wczesne nagranie z występu zespołu trafiło do sieci

i

Autor: Materiały prasowe Perełka wideo dla fanów The Beatles

Gratka dla fanów The Beatles! Wyjątkowe, wczesne nagranie z występu zespołu trafiło do sieci

2023-04-08 22:01

Choć zespół The Beatles funkcjonował przez zaledwie dziesięć lat, to zdążył na zawsze zmienić oblicze popkultury i historię muzyki. Grupa wciąż ma miliony fanów na całym świecie, a jej legenda nie gaśnie. Tym lepiej, gdy do użytku ogólnego trafiają prawdziwe skarby z historii tej grupy, tak jak te wyjątkowe nagranie audio.

Zespół The Beatles już po kilku latach funkcjonowania dorobił się miana legendy. Brytyjska formacja szturmem zdobyła światowy rynek muzyczny, na dobre rozpoczynając brytyjską inwazję i otwierając ścieżkę do kariery za Oceanem także innym zespołom. Muzyka, styl, sposób bycia, teksty, wartości, które kreowali John Lennon, Paul McCartney, Ringo Starr i George Harrison już dawno zyskały miano fenomenu. Nie da się ukryć - formacja na zawsze zmieniła popkulturę i historię muzyki w ogóle, ciężko sobie wyobrazić, jak świat wyglądałby, gdyby Beatlesi nigdy nie powstali. Zespół istniał przez raptem dziesięć lat, w okresie 1960-1970, i wydał dwanaście albumów studyjnych, w tym przełomowe A Hard Day's Night, Revolver, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, tzw. "Biały Album", Abbey Road Let It Be. Obecnie żyje już tylko dwóch członków grupy - Paul McCartney i Ringo Starr. Obaj artyści nadal nagrywają i koncertują po całym świecie. 

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Wyjątkowe nagranie z występu The Beatles trafiło do sieci!

Choć zespół nie istnieje od ponad pięćdziesięciu lat, to jego legenda jest wciąż żywa. Najlepiej świadczą o tym reakcje miłośników muzyki, którzy z wielkim entuzjazmem reagują na nowe projekty, które dotyczą legendy. Mamy więc prawdziwą gratkę dla fanów brytyjskiej grupy! 4 kwietnia do sieci trafiło nagranie audio, przedstawiające występ The Beatles w szkole z internatem Stowe. Zapis trwa ponad czterdzieści minut i ujrzał światło dzienne dokładnie w dniu sześćdziesiątej rocznicy tego wydarzenia. Autorem nagrania jest John Bloomfield, który był uczniem szkoły i w momencie występu miał 15 lat. Jak zwraca uwagę sam Bloomfield, jest to o tyle wyjątkowy zapis, że prezentuje zespół u progu światowej kariery. Sprawdź fragment na wideo poniżej, całe nagranie zaś jest dostępne na stronie BBC Radio 4, gdzie w programie "Front Row" miało swoją premierę.