Legendarna polska artystka wyróżniona przez Spotify jako ambasadorka EQUAL Polska w marcu!

i

Autor: ANNA JANTAR PORTRET FOTO ARCH 1976 Anna Jantar wyróżniona przez Spotify

wiadomości

Legendarna polska artystka wyróżniona przez Spotify jako ambasadorka EQUAL Polska w marcu!

2024-03-06 13:06

W związku z przypadającym w tym miesiącu Międzynarodowym Dniem Kobiet, Spotify ogłosiło ambasadorkę EQUAL Polska na marzec. Po raz pierwszy będzie nią nieżyjąca już artystka – Anna Jantar. Przez wielu nazywana ikoną, jest wielką inspiracją dla młodych ludzi i uwielbiają ją pokolenia.

Spotify, jako wiodąca platforma audio, widocznie przyczynia się do świętowania i wspierania artystek poprzez specjalne programy. W ciągu ostatnich pięciu lat (od 2018 r.) liczba odtworzeń utworów lokalnych artystek na Spotify wzrosła o prawie 800%. Uruchomiony w kwietniu 2021 r. program EQUAL Polska ma na celu zwiększenie rozpoznawalności lokalnych artystek wśród użytkowników platformy. W ramach programu , co miesiąc nowa ambasadorka pojawia się na okładce playlisty EQUAL Polska, a jej utwory trafiają także na inne playlisty redakcyjne. Do dzisiaj w program zaangażowano ponad 30 ambasadorek, w tym Darię Zawiałow, sanah, Brodkę, Margaret, Nosowską, Hanię Rani, Young Leosię, bambi czy LUNĘ, tegoroczną reprezentantkę Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji. Każda z nich ma wyjątkowy głos i styl, reprezentują nie tylko różne gatunki muzyczne, ale także pokolenia.

W marcu, po raz pierwszy, EQUAL Polska odda hołd zmarłej artystce, Annie Jantar i jej kultowym, uwielbianym przez wielu utworom. Z okazji 40. rocznicy debiutu artystki, album “Anna Jantar” ukazuje się w wersji cyfrowej. Płyta ukazała się w 1980 roku i jest ostatnim albumem Anny Jantar przed jej tragiczną śmiercią. Niewątpliwie jest to album z największą liczbą przebojów artystki. Materiał jest promowany przez singiel "Nic nie może wiecznie trwać", który jest jednym z największych szlagierów Anny Jantar.

Najlepsze wokalistki rockowe - Polska

Ikona polskiej muzyki

W ciągu swojej kariery muzycznej Anna Jantar wydała przebojowe single, które nawet teraz mają miliony odtworzeń na Spotify: “Tyle słońca w całym mieście”, “Radość najpiękniejszych lat”, “Najtrudniejszy pierwszy krok” i inne. Twórczyni do dziś inspiruje wiele pokoleń, w tym swoją córkę — Natalię Kukulską, która sama jest jedną z najbardziej cenionych artystek w Polsce.

Życie mojej mamy było bardzo krótkie, ale niezwykle twórcze. Zostawiła wiele po sobie i to jest bardzo inspirujące dla mnie jako córki i jako wokalistki. Zastanawiam się, czy gdyby nadal żyła, czy nadal by śpiewała? Nie ma jednak co gdybać – ja się bardzo cieszę, że dzięki niej muzykę mam w genach, ale również jest ona po prostu moją wielką pasją

mówi Natalia Kukulska

Spotify wierzy, że ustanowienie Anny Jantar nową ambasadorką EQUAL Polska będzie świetną okazją dla młodszych słuchaczy, aby dowiedzieć się więcej o jej twórczości i odnaleźć w niej własną historię.