Legendarna gitara Slasha trafi na aukcję! Chcą za nią OGROMNĄ sumę!

i

Autor: Ray Garbo/Shutterstock/Rex Features/East News Słynne wiosło Slasha zostanie sprzedane!

Legendarna gitara Slasha trafiła na aukcję! Chcą za nią OGROMNĄ sumę!

2023-09-07 15:03

Aukcje przedmiotów osobistych, gadżetów, instrumentów, ubrań czy biżuterii największych sław, to zjawisko, które zdaje się cieszyć coraz większą popularnością. Dopiero co miał miejsce proces sprzedaży rzeczy, należących niegdyś do Freddiego Mercury'ego, a już wystartowała kolejna wyjątkowa aukcja! Tym razem przedmiotem sprzedaży jest słynna gitara Slasha!

Nikogo raczej nie dziwi fakt, że każdy fan danego artysty, artystki czy zespołu, chciałby mieć w posiadaniu coś, co należało do idola/idolki. To z koncertów najczęściej można wynieść fanty, w postaci np. setlisty, kostki do gitary czy pałeczek perkusyjnych. Na różnego rodzaju aukcje na całym świecie trafiają jednak dużo większe przedmioty - gadżety, ubrania, instrumenty, dzienniki i wiele innych, których wartość jest w stanie osiągnąć naprawdę zawrotne sumy. To jednak zdaje się niczemu nie przeszkadzać, a każda tego typu sprzedaż cieszy się wielką popularnością i często kończy się pobiciem rekordu, jak miało to miejsce ostatnio w przypadku np. Led Zeppelin.

ZOBACZ TAKŻE: Słynna okładka Led Zeppelin sprzedana!

Led Zeppelin - 5 ciekawostek o albumie "Led Zeppelin IV" | Jak dziś rockuje?

Gitara Slasha trafiła na sprzedaż!

W Londynie miała miejsce aukcja przedmiotów, należących za życia do Freddiego Mercury'ego, która przyciągnęła kolekcjonerów z całego świata, a Ci już muszą zbierać nowe środki na kolejny zakup! Tym razem na sprzedaż trafiła legendarna gitara, należąca w latach 80. do Slasha!

Mowa oczywiście o legendarnym Les Paul, znanym jako "Hunter Burst", którą nazywa się pieszczotliwie "gitarą, która uratowała rock and rolla". A to dlatego, że Slash grał na swoim "Hunter Burst" podczas sesji nagraniowych Appetite for Destruction! Gitarzysta używał jej także podczas występów na żywo w latach 1985-1986. Ostatecznie wiosło zostało sprzedane w 1986 roku i jeszcze do niedawna można było go oglądać w Rock & Roll Hall of Fame. Aukcja już trwa - zakończy się 22 września - i szacuje się, że gitara zostanie sprzedana za zawrotną sumę MILIONA DOLARÓW. Chętni mogą wziąć udział w licytacji pod linkiem.