Brian May o wystawie przedmiotów osobistych Freddiego Mercury’ego: To zbyt smutne

i

Autor: Materiały prasowe Brian May wzruszająco o Freddiem Mercurym

Brian May o aukcji przedmiotów osobistych Freddiego Mercury’ego: "To zbyt smutne"

2023-09-07 11:47

W środę 6 września, a więc dzień po rocznicy urodzin Freddiego Mercury'ego, rozpoczęła się wyczekiwana aukcja przedmiotów osobistych, należących niegdyś do artysty. Wcześniej wszystkie je można było podziwiać na otwartej dla ogółu wystawie. Okazuje się, że dobrego zdania na temat tego projektu nie ma Brian May...

Na początku sierpnia w londyńskim Sotheby's otwarta została wystawa przedmiotów osobistych, należących za życia do Freddiego Mercury'ego. Po śmierci artysty trafiły one do jego byłej partnerki i przyjaciółki, Mary Austin. Ta zdecydowała się wystawić je w tym roku na specjalnej aukcji, gdyż, jak uzasadniała, nadszedł czas, by się z nimi rozstać i podzielić ze światem. Imponującą wystawę można było oglądać do 5 września, czyli do dnia urodzin Freddiego, włącznie. Dzień później wystartowała już aukcja, a ta cieszy się ogromną popularnością.

Warto zaznaczyć, że sprzedana została już chociażby bransoletka, przedstawiająca węża, którą Mercury miał na sobie w teledysku do Bohemian Rhapsody. Kupujący dał za nią imponujące 698 500 funtów (czyli około 3 732 412,66 złotych!), co stanowi rekord, jeśli chodzi o sumę zapłaconą za biżuterię, należącą do sławnej osoby. 

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Brian May w gorzkich słowach o aukcji

Okazuje się, że dobrego zdania na temat całej tej sytuacji nie ma Brian May. Gitarzysta grupy Queen opublikował w swoich social mediach zdjęcie Freddiego, trzymającego w ręku jedną z gitar Maya. Muzyk nie ukrywa, że wciąż tęskni za wokalistą, a sam fakt odbywającej się aukcji określił mianem "tych dziwnych dni". May wprost pisze, iż nie może się pogodzić z tym, że te wszystkie cenne przedmioty, spuścizna po Freddiem, trafiają właśnie pod młotek i zostaną rozproszone po świecie na zawsze.

Nie mogę na to patrzeć. Dla nas, jego najbliższych przyjaciół i rodziny, jest to zbyt smutne - pisze Brian May w swoich social mediach.

Listen on Spreaker.