Turbo

i

Autor: MAREK DYBAS/REPORTER

Koncerty 2024

Legenda polskiego heavy metalu świętuje 40-lecie albumu "Dorosłe dzieci". TURBO rusza w trasę!

2024-03-05 11:15

"Dorosłe dzieci" - pierwsza płyta zespołu TURBO ukazała się w 1983 roku. Z okazji 40-lecia wydania tego albumu TURBO rusza w trasę koncertową po Polsce. Koncert w Krakowie odbędzie się w tradycyjnej formule elektrycznej. TURBO zagra cały materiał z płyty "Dorosłe dzieci", a oprócz tego nie zabraknie też najbardziej znanych utworów zespołu. W roli supportu wystąpi False Experience.

TURBO w Klubie Zaścianek. Koncert z okazji 40-lecia albumu "Dorosłe dzieci"

Grupa Turbo - legenda polskiego heavy metalu - powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a jej liderem jest wybitny polski gitarzysta Wojciech Hoffmann.Zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych. Grupa kilkukrotnie wyjeżdżała koncertować poza granice ojczyzny, między innymi do Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a także do Rosji.

W trakcie swojej kariery zespół miał przyjemność grać na tej samej scenie między innymi z takimi wykonawcami jak: Hanoi Rocks, Pretty Maids, Helloween, Running Wild, Overkill, Kreator, Citron, Sepultura, Deep Purple, Uriah Heep.

Formacja posiada w swoim dorobku sporo wydawnictw, w tym dwanaście albumów studyjnych. Wśród nich znajdują się „Dorosłe dzieci”, „Kawaleria szatana”, „Ostatni wojownik”, „Strażnik światła” i jak dotąd ostatnia płyta studyjna grupy „Piąty żywioł”.

TURBO w Krakowie - bilety

Bilety do nabycie na stronie ticketclub.pl.

Bilety w wyjątkowej wersji kolekcjonerskiej dostępne:

  • w Klubie Filutek (Józefa Rostafińskiego 10), codziennie od 12:00 do 01:00,
  • w Klubie Studio (Witolda Budryka 4), codziennie od 12:00 do 00:00.

Ceny:

  • 70 zł - przedsprzedaż oraz bilety kolekcjonerskie - I pula (ilość ograniczona)
  • 80 zł - przedsprzedaż - II pula
  • 90 zł - w dniu koncertu i na bramce
Człowiek Z Metalu - o czym traktują blackmetalowe teksty piosenek?

FALSE EXPERIENCE - Rock'n Roll Outlaw z Poznania, support

Skład totalnych popaprańców, opierających swoją muzykę na przełomie lat 80-tych i 90-tych. W 2020 wydali pierwsze EP "Black Heart", a swoją muzyką nawiązują bezpośrednio do zespołów pokroju Skid Row, Alice in Chains, czy Mötley Crüe. Obecnie pracują nad pełnoprawnym debiutem. Na scenie to maszyna wracająca do brudnych sal lat 90. To odklejone towarzystwo pozwoli Wam na wszystko, róbcie co chcecie.