Mudhoney

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Emily Rieman

Legenda grunge'u na konercie w Polsce! Gdzie i kiedy zagra Mudhoney?

2024-02-28 13:39

Pionierzy grunge’u z Seattle, Mudhoney, wystąpią na jedynym koncercie w Polsce! Amerykanie zagrają 20 we wrześniu w Warszawie!

Nirvana, Pearl Jam i Soundgarden sprzedały więcej płyt, ubrały całą generację we flanelowe koszule, ale całego grunge’owego zjawiska nie byłoby, gdyby nie Mudhoney. Zespół był pierwszym sukcesem w katalogu kultowej wytwórni Sub Pop i położył podwaliny pod cały ruch, który uczynił miasto Seattle w stanie Waszyngton światową stolicą muzyki rockowej w latach 90.

Mieszankę klejącego się od potu i piwa heavy metalu z punkowym nastawieniem i garażowym rockiem jako pierwsi zaserwowali na swoim debiutanckim albumie “Superfuzz Bigmuff” z 1988 i rok później na “Mudhoney”. Choć nigdy nie podbili list przebojów w takim stopniu jak ich koledzy z podwórka, to dyskografia zespołu obfituje w świetne wydawnictwa, takie jak np. “My Brother the Cow” (1995) oraz “Tomorrow Hit Today” z 1998 roku.

W zeszłym roku Mudhoney obchodzili 35. rocznicę swojej działalności i podzielili się ze światem bardzo dobrze przyjętym krążkiem “Plastic Eternity”. W ramach jego promocji legendarna grupa wystąpi na jedynym koncercie w naszym kraju, który odbędzie się 20 września w warszawskiej Proximie!

Grunge’owe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Mudhoney w Polsce w 2024 roku [DATA, MIASTO, BILETY]

  • 20.09.2024
  • Warszawa, Proxima
  • BILETY: Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 1 marca o godzinie 10:00 na stronie organizatora.

Sprawdź poniżej wybór kapel, bez których nie byłoby grunge'u!