Black Sabbath

i

Autor: Wikimedia Commons

Wiadomości

Ławeczka Black Sabbath w Birmingham została wyremontowana. I wróciła na swoje miejsce

Słynna ławka stworzona w hołdzie dla zespołu Black Sabbath w ich rodzinnym mieście Birmingham wróciła na swoje miejsce. Przez ostatnie tygodnie przechodziła prace renowacyjne.

Ławeczka Black Sabbath w Birmingham została wyremontowana

Słynna ławka w angielskim Birmingham, która powstała na cześć muzyków Black Sabbath, powróciła na swoje miejsce. Musiała zostać bowiem poddana renowacji. 

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca 2019 roku odbyła się wyjątkowa uroczystość. W jej trakcie most Broad Street oficjalnie przemianowano na most im. Black Sabbath. Ponadto odsłonięto na moście ławkę z podobiznami czterech muzyków zespołu: Ozzy'ego Osbourne'a, Tony'ego Iommiego, Geezera Butlera oraz Billa Warda. 

Na taki pomysł uhonorowania zespołu wpadł Mohammed Osama, wielki fan BS pochodzący z Egiptu, który jest architektem. Z kolei za wykonanie ławki odpowiadał egipski artysta Tarek Abdelkawi. 

CZŁOWIEK Z METALU 5 BLACK SABBATH

Oczywiście, co nie będzie żadnym zaskoczeniem, atrakcja bardzo spodobała się wszystkim miłośnikom twórczości brytyjskiej formacji, którzy specjalnie przyjeżdżali do Birmingham, aby z bliska zobaczyć wspomnianą ławkę. Przez lata uległa ona jednak zniszczeniu. Konieczne było więc przeprowadzenie prac renowacyjnych.

– Wiatr, deszcz, śnieg, lód i słońce, a także spaliny uliczne obecne w każdym centrum miasta. To wszystko zebrało swoje żniwo, jeśli chodzi o naszą cenną atrakcję turystyczną. Co więcej, na tej ławce zasiadły miliony ludzi, które robiły tu sobie selfie przez te pięć długich lat. Wspinali się na nią, całowali i zawieszali się w każdy możliwy sposób – opowiedział, cytowany przez portal "Blabbermouth", Mike Olley, dyrektor generalny Westside BID, czyli organizacji, która dba, jak czytamy w opisie w serwisie "X", aby "dzielnica rozrywkowa Birmingham była jaśniejsza, bezpieczniejsza i czystsza".

W lutym tego roku zniknęła ona z krajobrazu miasta, ale jest już z powrotem. Wykonanie wspomnianych prac było możliwe, dzięki wsparciu brytyjskiego funduszu Shared Prosperity Fund. Wszelkie prace zostały zlecone firmie Midtherm, która specjalizuje się w obróbce metalu. 

Dodali nawet datę "1968" do napisu "Made In Birmingham" na podstawie ławki, która została omyłkowo pominięta w momencie, kiedy została ona po raz pierwszy odsłonięta – dodał Olley.

Jak się prezentuje po renowacji? Możecie sprawdzić w poniższym filmiku: 

Formacja Black Sabbath zakończyła swoją działalność w 2017 roku po prawie 50 latach obecności na scenie. Na początku lutego wspomnianego roku zagrali dwa koncerty w Birmingham. W ramach trasy "The End" wystąpili także w Polsce, w 2016 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Studyjną dyskografię Black Sabbath zamknął krążek "13" z 2013. 

Oto 5 ciekawostek o debiutanckim albumie Black Sabbath: