Lars Ulrich zrozumiał, dlaczego Jason Newsted odszedł z Metalliki. Zajęło mu to 20 lat

i

Autor: screen: https://youtu.be/7GyxsyZHWQk

Lars Ulrich zrozumiał, dlaczego Jason Newsted odszedł z Metalliki. Zajęło mu to 20 lat

2021-10-07 9:31

Odejście Jasona Newsteda z Metalliki, było zaskoczeniem dla wszystkich fanów zespołu. 20 lat po tym wydarzeniu, Lars Ulrich powiedział, że teraz rozumie decyzję byłego kolegi.

Jason Newsted był bardzo lubiany przez fanów Metalliki, a gdy okazało się, że odchodzi z zespołu, pojawiły się głosy, że to ogromny błąd i strata dla zespołu. Co prawda, miejsce Jasona zajął Robert Trujillo, który jest bardzo utalentowanym muzykiem, jednak dla fanów nadal Jason pozostaje jedynym następcą Cliffa Burtona. Po 20 latach od odejścia Jasona z zespołu, Lars Ulrich przyznał, że w końcu zrozumiał przyczynę odejścia.

Co tam w środku gra - Metallica

Lars Ulrich zrozumiał, dlaczego Jason Newsted odszedł z Metalliki. Zajęło mu to 20 lat

W wywiadzie dla Zane’a Lowe’a Lars Ulrich przyznał, że w końcu zrozumiał, dlaczego Jason Newsted odszedł z zespołu:

Jason jest jedynym członkiem Metalliki, który opuścił zespół z własnej woli. Razem z Jamesem myśleliśmy: „Nie możesz tego zrobić. Możesz odejść tylko, jeśli my będziemy tego chcieli”. Wówczas nie potrafiliśmy się nad tym głębiej zastanowić. Teraz, po 20 latach, ta decyzja ma sens.

My piszemy piosenki, my podejmujemy decyzje, my robimy wszystko. Nie masz żadnego kreatywnego wpływu w ten zespół. Nie masz kreatywnego głosu. A kiedy robisz coś, co daje ci satysfakcję i możliwość wyrażenia siebie, my się na ciebie wkurwiamy. W końcu postanawiasz opuścić zespół. To proste, ale wówczas tego nie widzieliśmy. Po 20 latach to ma doskonały sens.

Cóż, lepiej później niż wcale...

Metallica - najlepsze tatuaże fanów