Tony Iommi ma materiał na nową płytę Black Sabbath z Ozzym! Czy taki krążek powstanie?

2021-10-06 9:40

Duet Tony Iommi i Ozzy Osbourne to połączenie, które podbiło serca fanów rocka i metalu. Panowie zamknęli rozdział wspólnej muzyki, jednak Tony Iommi ma w głowie wspólne rzeczy z liderem Black Sabbath!

Historia Black Sabbath zakończyła się w 2017 roku i miało to być ostatnie spotkanie zespołu z fanami. Okazuje się, jednak, że Tony Iommi ma pojawić się na solowej płycie Ozzy'ego, a jednocześnie, sam ma trochę muzyki, którą mógłby nagrać na nowy album Black Sabbath i to z Ozzym!

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

Tony Iommi ma materiał na nową płytę Black Sabbath z Ozzym! Czy taki krążek powstanie?

W wywiadzie dla Teraz ROCKa, który przeprowadził Wiesław Weiss, padło pytanie o niepublikowane numery Black Sabbath. Gitarzysta zaskoczył wypowiedzią, twierdząc, że ma materiał na kolejny album z Ozzym:

Mam sporo muzyki stworzonej z myślą o kolejnym albumie Black Sabbath z Ozzym. Mieliśmy go nagrać po „13”. Znaczy, nie są to kompletne kompozycje, raczej pomysły wymagające rozwinięcia. I chcę z tym coś zrobić. Ale muszę znaleźć czas, żeby przekopać się przez ten materiał. (...) Przyznam, że nad czymś pracuję. I to nie nad jednym projektem, a nad dwoma. Jestem tym bardzo podekscytowany, ale na razie nie mogę ujawniać szczegółów. Powiem tylko, że chodzi o muzykę i coś jeszcze. Najprawdopodobniej ogłoszę to w listopadzie.

Czy jest szansa na nowy album Black Sabbath? Raczej nie, ponieważ Ozzy skupiony jest na solowym materiale oraz powrocie do zdrowia.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?