Lady Pank mają własnego Krasnala! Zespół został uhonorowany przez miasto Wrocław

i

Autor: Materiały prasowe Krasnal "Mała Lady Pank"

Lady Pank mają własnego Krasnala! Zespół został uhonorowany przez miasto Wrocław

2022-07-01 14:49

Zespół Lady Pank to prawdziwa legenda polskiej sceny muzycznej. Grupa jest obecna na scenie już od ponad czterdziestu lat, ma na koncie dwadzieścia albumów studyjnych oraz liczne nagrody i wyróżnienia. Teraz do tej listy dołącza kolejne! Lady Pank został uhonorowany przez miasto Wrocław słynnym Krasnalem!

Początki Lady Pank sięgają 1981 roku, kiedy Jan Borysewicz wraz z Andrzejem Mogielnickim założyli jeden z najsłynniejszych dziś zespołów rockowych w Polsce. Przez te wszystkie lata zespół nagrał dwadzieścia albumów studyjnych i stworzył niezliczoną ilość kultowych utworów, na czele z Mniej niż zero, Zamki na piasku, Zostawcie Titanica, Zawsze tam, gdzie Ty, Kryzysowa Narzeczona, Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą czy Drzewa. Obecnie Lady Pank tworzą Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz.

Jan Borysewicz w Esce ROCK - o koncercie MTV Unplugged i nie tylko!

Zespół Lady Pank uhonorowany przez miasto Wrocław!

Miasto Wrocław uhonorowało zespół Lady Pank słynnym wrocławskim Krasnalem, który otrzymał imię Mała Lady Punk, nawiązujące do jednego z największych przebojów grupy. Po 40 latach, Jan Borysewicz, jako rodowity wrocławianin, otrzymał również symboliczny klucz do bram miasta. Wydarzenie miało miejsce podczas jubileuszowego koncertu Lady Pank na wrocławskim Rynku. Klucz Borysewiczowi wręczył prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Krasnal „Mała Lady Punk” stanął w miejscu nieistniejącego już kultowego klubu jazzowego Rura, przy ul. Łaziennej, w którym swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał Jan Borysewicz.

Lady Pank zagrali “bez prądu”

22 czerwca zespół zagrał w warszawskiej Scenie Relax. Była to wyjątkowa okazja do posłuchania zupełnie nowych aranżacji ikonicznych piosenek polskiego rocka, a na scenie można było usłyszeć także gości - Organka i Piotra Cugowskiego. Zespół zapowiedział, że w ramach tego projektu wyda nowy singiel, zatytułowany Krokodyle tańczą, nie wiadomo jednak, kiedy ujrzy on światło dzienne.

Sonda
Byłeś/byłaś na koncercie Lady Pank MTV Unplugged?