Kultowy utwór Black Sabbath w zwiastunie filmu Napoleon! Genialne posunięcie

i

Autor: Screen z YouTube/ Sony Pictures Entertainment "War Pigs" Black Sabbath w nowym zwiastunie filmu "Napoleon"

Kultowy utwór Black Sabbath w zwiastunie filmu "Napoleon"! "Genialne posunięcie"

2023-11-08 9:33

Wielkimi krokami na ekrany kin na całym świecie zmierza najnowsza produkcja w reżyserii Ridley'a Scotta. Mowa oczywiście o niezwykle wyczekiwanej filmowej biografii jednego z najsłynniejszych wodzów w historii, Napoleona, w którego wciela się Joaquin Phoenix. W najnowszym zwiastunie projektu uwagę zwraca jego podkład muzyczny...

Rildey Scott to jeden z najsłynniejszych współczesnych reżyserów. To właśnie on stanął za kamerą tak kultowych produkcji, jak Obcy - 8. pasażer "Nostromo", Gladiator, Łowca androidów, Helikopter w Ogniu czy Thelma i Louise. Filmowiec ma na swoim koncie cztery nominacje do Oscara i wszystko wskazuje na to, że za chwilę stanie do wyścigu po kolejna szansę na słynna statuetkę. 

Już 22 listopada (dwa dni później w Polsce) do kin trafi najnowszy projekt reżysera. Tym razem postanowił on przenieść na wielki ekran historię jednego z najsłynniejszych wodzów na świecie, czyli Napoleona. W rolę tytułową w filmie wcielił się nagrodzony Oscarem Joaquin Phoenix. Ważnym elementem produkcji będzie relacja dowódcy z cesarzową Józefiną, którą odgrywa Vanessa Kirby.

Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16

Black Sabbath w zwiastunie "Napoleona"!

Premiera zbliża się wielkimi krokami, a my tymczasem możemy oglądać nowy zwiastun produkcji, Zwrócił on szczególną uwagę opinii publicznej, z fanami heavy metalowych brzmień na czele. Wszystko to dlatego, że pojawia się w nim zupełnie kultowy utwór zespołu Black Sabbath! Mowa o, jakże wymownym w kontekście głównej postaci filmu, War Pigs. 

Oryginalny menedżer Black Sabbath reaguje na zwiastun

Fakt ten skomentował już Jim Simpson, pierwszy menedżer Black Sabbath. W wywiadzie dla Westside BID określił on krok twórców filmów mianem "mistrzowskiego posunięcia". Dodał on, że jest przekonany, że za wiele, wiele lat muzyka formacji będzie doceniania równie mocno, jak kompozycje Mozarta czy Beethovena!

Ostatecznym dowodem trwałej atrakcyjności Black Sabbath jest to, że wciąż mają armię fanów na całym świecie, reprezentujących różne grupy wiekowe i kultury. W zwiastunie filmu, którego akcja rozgrywa się ponad 200 lat temu, można usłyszeć krystalicznie czysty wokal Ozzy’ego, śpiewającego słowa Geezera w antywojennej piosence "War Pigs": "Generals gathered in their masses / Just like witches at black masses" i brzmi to absolutnie idealnie. Podobnie jak Beethoven , Mozart i wszyscy inni wielcy kompozytorzy, możesz sobie wyobrazić, że muzyka Black Sabbath stworzona w Birmingham, będzie nadal grana i doceniana za 200 lub więcej lat - powiedział Jim Simpson.