Kto nie lubi Iron Maiden? Ten artysta określił muzykę zespołu mianem HAŁASU

i

Autor: Li lewei - Imaginechina/East News Muzyka Iron Maiden to hałas?

Kto nie lubi Iron Maiden? Ten artysta określił muzykę zespołu mianem HAŁASU

2022-10-26 12:01

Na temat Iron Maiden można powiedzieć bardzo dużo - przez wszystkie lata działalności zespół stał się prawdziwą legendą heavy metalu. Jednym z elementów charakterystycznych tego gatunku jest mocna, ostra muzyka, podkreślona wyrazistym wokalem i prawdziwe, głośne granie. Mówiąc o tym ma się jednak na myśli świetne koncerty, a nie utrudniający życie hałas, jak muzykę Iron Maiden określił jeden z artystów.

Już za trzy lata zespół Iron Maiden będzie obchodził swoje pięćdziesięciolecie! Grupa powstała w Wielkiej Brytanii w 1975 roku i zadebiutowała na rynku wydanym pięć lat później krążkiem, zatytułowanym eponimem. Już w 1981 roku ukazał się drugi album studyjny zespołu, jednak to wydany rok później Number of the Beast okazał się być przełomem. Było to pierwsze wydawnictwo, na którym pojawił się wokalista Bruce Dickinson. Wraz z kolejnymi płytami, z Powerslave, Somewhere in Time, Seventh Son of a Seventh Son, Fear of the Dark, Brave New World czy Dance of Death na czele formacja udowadniała swój status jednego z najważniejszych heavy metalowych zespołów w historii muzyki. Ostatnia płyta Iron Maiden ukazała się w 2020 roku - mowa o krążku Senjutsu, który promowany będzie na nadchodzącej trasie koncertowej Future Past Tour, w ramach której Panowie zawitają do Polski i to na aż dwa koncerty. Odbędą się one 13 i 14 czerwca 2023 roku w krakowskiej TAURON Arenie.

Muzyka Iron Maiden to HAŁAS? Tak twierdzi znany artysta

O muzyce Iron Maiden można powiedzieć wiele: że jest mocna, ostra, głośna, emocjonująca, przeszywająca, niewielu jednak pewnie przyszłoby do głowy, by określić ją mianem... hałasu! Tak właśnie brzmienie legendy heavy metalu określił David Crosby, amerykański muzyk folk rockowy, uznawany za jednego z pionierów kalifornijskiej odmiany folk rocka, opartej na akustycznym brzmieniu i wielogłosowych harmoniach wokalnych. Artysta przyłączył się do twitterowej dyskusji - Vin Downes, słynny kompozytor napisał w tym serwisie o swoich wrażeniach z koncertu grupy, w jakim miał okazję uczestniczyć. 

Nie potrafię powiedzieć jaka to była zabawa. Mój wewnętrzny metalowiec wciąż się uśmiecha. Ostatni raz widziałem ich w 1986 roku… nadal są tak mocni jak zawsze i dają niesamowity show. Wow! - napisał Vin Downes na Twitterze.

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Alex Skolnick staje w obronie Iron Maiden

Na tweeta zareagował Crosby, pisząc "Dziwi mnie, że lubisz ten hałas". Komentarz ten nie spodobał się fanom grupy, w tym gitarzyście grupy Testament, Alexowi Skolnickowi. Muzyk poradził mu, by ten sam udał się na jeden z koncertów Iron Maiden i doświadczył ich muzyki na żywo, gdyż ma tam miejsce niesamowita energia, która może go zaskoczyć.